Almila Ada Kimdir?

Almila Ada Kimdir?

İlk olarak Kaderimin Yazıldığı Gün isimli dizi ile beraber izlemiş olduğumuz ve bu zamana kadar sadece 3 dizide rol almış genç yaşınla beraber belkide ilerleyen senelerle çok daha fazla dizide rol alabileceğini tahmin ettiğimiz oyuncu Almila Ada kimdir? kısa bir açıklamanın ardından artık oyuncu ile ilgili detaylara geçebiliriz.

Almila Ada Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Almila Ada şuanda 23 yaşında bulunan dünyaya gözlerini İstanbul’da açmış bir oyuncudur.Ufak yaşlardayken bir süre kadar Rusya’da bulunmuştur.Genel olarak ilkokul ve ortaokul çağları Rusya ile beraber İstanbul ilimizde geçmiştir.Aslan burcuna sahip olan oyuncunun doğum tarihi 04.08.1994’dür.Boyu 1.74 ve kilosu ise 48 civarındadır.

Çeşitli eğitimler alan oyuncu öncelikle Konservatuar bitirmiş ardından ise İngiltere’ye gidip burada bale ile ilgili eğitim görmüştür.Bale konusunda almış olduğu eğitimi aldığı lisansla beraber tasdiklemiştir.Çok sayıda Ülkeye gitmiş olan oyuncu özellikle İngiltere ve Fransada hem modellik hemde dans yapan kişi olarak bulunmuştur.Uzun zamandır mankenlik yapan isim ardından gelen dizi teklifi üzerine orada yapmış olduğu mesleği bırakıp Türkiye’de oyunculuk yapmaya başlamıştır.

Avrupa’da bulunduğu sırada önemli markaların modelliğini yapmış olan oyuncu Türkiye’ye döndükten sonra Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde rol almaya başlamıştır.Ardından ise ikinci olarak Kırgın Çiçekler dizisinde bir süre kadar gördüğümüz oyuncu son olarak Adı Efsane dizisinde oyunculuk yapmaktadır.

almila-ada-biyografisi

Almila Ada Oynadığı Diziler

2015 – Kaderimin Yazıldığı Gün
2016 – Kırgın Çiçekler
2017 – Adı EfsaneBu konuyla ilgili yorumunuzu yazın