Başak Şengül Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Başak Şengül Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

CNN Türk televizyonunda gündüz kuşağındaki haberleri sunmakta olan küçüklüğünden beri istemiş olduğu bu mesleği severek yapan Televizyonların başarılı sunucularından Başak Şengül kimdir kaç yaşında nereli? sunucu ile ilgili hazırlamış olduğumuz özgeçmişi.

Başak Şengül Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Başak Şengül 37 yaşında bulunan 1979 tarihinde Kütahya’da hayata gözlerini açmış bir isimdir.İlkokul’un ikinci sınıfına kadar olan kısımda Kütahya’da yaşamış sonrasında ise İstanbul’a ailesinle gitmiştir.Başka kardeşi bulunmayan sunucu ailesinin tek çocuğudur.İstanbul’da tekrar okuluna devam etmiş ve sırasıyla ortaokul ve liseyi bitirmiştir.Üniversiteyi’de İstanbul Üniversitesi’nde okumuştur.

Lise vakitlerindeyken haberciliğe karşı bir ilgisi olduğunu görmüş ve Üniversite’de buna göre bir eğitim almaya karar vermiştir.Kimdirkim.com Cnn Türk televizyonu onun için her açıdan önemlidir çünkü ilk kez Staj yaparak girmiş olduğu bu yer ardındanda muhabir olarak görev yaptığı yer haline gelmiştir.Toplam 6 sene süresince CNN Türk’te Muhabirlik serüveninin sonrasında program sunmaya başlamıştır.Toplam 3 sene süresince bu programı sunmuştur.

2009 tarihinden itibaren CNN Türk’ten ayrılmış ve Haber Türk’e geçmiştir.Burada cok az bir süre bulunmuş ardından tekrar CNN Türk ekranlarına dönüş yapmıştır.

Çok tempolu bir biçimde çalışan sunucu vakit bulduğu zaman ise spor yapıyor.En çok sevdiği spor ise yüzme.Sinemaya gitmeyide ihmal etmeyen sunucu vakit oldukça sinemaya gidiyor.Lise zamanlarındayken Voleybolda oynamış olan sunucu spor yapmayı seviyor.

Halen Gündüz saatleri içerisinde Türkiye’de önemli gündem olan bilgileri CNN Türk ekranlarda paylaşmaktadır.

Başak Şengül Kimdir Kaç Yaşında Nereli? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın