Evrim Alasya Kimdir?

Evrim Alasya Kimdir?

Kanal D televizyonunda Haziran ayında ekranda olacak dizi olan Güneşin Kızları Güneş karakteri ile başrolde yer alacak oyuncu Evrim Alasya Kimdir?

Evrim Alasya Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Evrim Alasya 5 Mayıs 1979 senesinde İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır.Küçük olduğu zamanlarda bile oyunculuğa merak salmış ve o yaşlardan itibaren oyunculuğu kafasına koymuştur.Bunun neticesinde eğitiminide bu yönde almış ve 9 Eylül Üniversitesinin Tiyatro bölümünü bitirmiştir.

Oyunculuk ile ilk kez buluşması 1999 tarihinde gerçekeşmiştir.Pınar Çocuk Tiyatrosu’nda oyunda rol alarak ilk oyunculuğunu yaptı.Sonrasında birçok farklı tiyatrolarda roller almaya devam etti.Tiyatro’nun ardından yeteneği keşfedilerek dizi oyunculuğuna başladı.İlk dizisi Ihlamur Altında adlı dizidir.Bu diziyi Gece Sesleri adındaki dizi takip etmiştir.

Dizinin ardından Muro Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine adındaki sinema filminde oynadı.Gönülçelen dizisinde ise Balçiçek karakterini canlandırdı.2006 tarihinde Atinalı Timon ve 7 Şekspir oyununda bulundu.

Muhteşem Yüzyıl dizisine 58. bölümde katıldı ve Nebahat Çehre benzerliği ile beraber ilgi odağı oldu.Benim Adım Gültepe dizisinde Suna karakterini oynadı.

evrim-alasya-biyografi

Güzel Oyuncu Yakın zamanda Kanal D televizyonunda Güneşin Kızları Güneş karakteri ile izleyicilerle buluşacak.

Evrim Alasya Oynadığı Diziler

2005 – Ihlamurlar Altında – Sema
2008 – Gece Sesleri – Neslihan
2010 – Gönülçelen – Balçiçek
2011 – Muhteşem Yüzyıl – Valide Sultan’ın Gençliği
2014 – Benim Adım Gültepe – Suna
2015 – Güneşin Kızları – Güneş



Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın