İdil Sivritepe Kimdir?

İdil Sivritepe Kimdir?

24 Haziran Çarşamba günü ilk bölümü ile sezona merhaba diyecek Çilek Kokusu dizisinin genç oyuncularından biri olan Çilek Kokusu Eda gerçek adı İdil Sivritepe Kimdir kaç yaşında nereli?

İdil Sivritepe Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Çilek Kokusu Eda kimdir gerçek adı nedir? İdil Sivritepe 1990 senesinde İzmir’de dünyaya geldi.Boyu 1.69, kilosu ise 54-55’dir.Gözlerinin rengi Mavi renktedir.Babasının işi sebebi ile yaklaşık 1999 tarihine kadar Gölcük’te yaşamıştır.Daha önceden Sil Baştan Dizisinde Duygu karakterini oynamıştır.2000 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuarı Arp bölümüne giriş yaptı.2007-2008 tarihlerinde İzmir ile İstanbul’da yapılmış olan bir takım Konserlerde bulundu.Müzik ile tanışması ise annesi sayesinde olmuştur.Annesi iyi bir Akordeon çalıcısıdır.

İzmir Devlet Opera ve Balesi’ni 2008 tarihinde kazanmış ve 2008-2010 tarihleri arasında sözleşmeli olarak çalışmıştır.2010 Eğitim senesinde 1 yıl sınıf atlama başarısı sağlayarak Üniversite Eğitimini 3 senede bitirmiştir.2010 senesinde Üniversiteyi bitirdikten sonra kardeşinle beraber Arp çalışmalarını sürdürdü.

idil-sivritepe-cilek-kokusu-eda

2011-2012 tarihlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile beraber seslendirme yaptı.

Ünlü ismin en kötü günü ise Gölcük depremini yaşaması olmuştur.Gölcük depremi sırasında Gölcükte yaşayan Ünlü isim depremin sonrasında ise İzmir’e gidip orada yaşamaya başlamışlardır.Kendisinin Pınar adında yine aynı şekil müzik ile ilgilenen bir kardeşi vardır.İdil Sivritepe Kimdir? (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. idil cok Tatli ve cok güzel bir kizsin masallah ben hergün severek heycanla cilek kokusunu izliyoruzm cok iyi bir oyuncusun umarim insallah birgün görebilirim seni kendine iyi bak 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın