İlayda Akdoğan Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

İlayda Akdoğan Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Mustang filmindeki rolü ile cok genç bir oyuncu olmasına rağmen cok iyi bir performans sergileyen en son olarak Umuda Kelepçe Vurulmaz adındaki dizide yer alan oyuncu İlayda Akdoğan kimdir kaç yaşında boyu kaç? genç oyuncunun tüm hayatı ile bütün bilgiler bu konumuzda ele alınmaktadır.Vakit kaybetmeden okumaya geçebilirsiniz.

İlayda Akdoğan Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

İlayda Akdoğan 2017 senesini ele aldığımızda 19 yaşında oldukça genç bayan oyunculardan biridir.Oyuncunun dünyaya gelmiş olduğu tam tarih 21.07.1998’dir.İstanbullu olan genç oyuncu burada gözlerini açmış ve eğitiminin büyük bir bölümünü burada okumuştur.Boyu 1.70 cm’dir.

Bir gün annesi onun bebeklik resimlerini oyunculuk ile ilgili bir dergiye göndermiş ve ardından ise profesyonel anlamda oyunculuk mesleğine yönelmiştir.Uzun bir maraton ile beraber 2004 tarihinde kamera karşısına geçerek dizide rol almaya başlamıştır.Yer aldığı birinci projenin adı En İyi Arkadaşım isimli dizidir.

Liseden sonra eğitimine Üniversite’de Sinema bölümü veya Sosyoloji bölümünü okuyarak devam etmek isteyen oyuncu sınava herhangi bir özel çalışma yapmadan katılarak iyi bir puan almayı başarmıştır.

Ailesinin dersler konusunda herhangi bir baskısı olmadığını belirtmiş olan genç oyuncu okuduğu eğitim hayatı süresince hiç bir zaman Tembel bir öğrenci olmamıştır.Sosyal konularda çok duyarlı olan oyuncu bir çok kişiye örnek olacak bir tutarlılık sergiliyor.

ilayda-akdogan-biyografisi

İlayda Akdoğan Oynadığı Diziler ve Filmler

2004 – En İyi Arkadaşım
2005 – Afacanlar Kampı
2007 – Bez Bebek
2007 – Sevgili Dünürüm
2015 – Mustang (Film)
2016 – Oyunbozan
2016 – Umuda Kelepçe Vurulmaz
2017 – DolunayBu konuyla ilgili yorumunuzu yazın