Semiha Şahin Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Semiha Şahin Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

CNN Türk televizyonun güzel sunucularından biri olan ve cok uzun zamandır CNN Türk ekranlarında bulunan sunuculukta son derece başarılı bir isim Semiha Şahin kimdir kaç yaşında nerelidir? biyografisi. Vakit kaybetmeden hemen okumaya başlayabilirsiniz.

Semiha Şahin Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Semiha Şahin 35 yaşında olan sunuculuk mesleğini baya süredir yapmakta olan bir bayandır.1981’li olan sunucunun doğmuş olduğu yer ise İstanbuldur.İstanbul’un önemli üniversitelerinden biri olan Bilgi Üniversitesi’nin İletişim Medya bölümünden mezun olmuştur.

Bilgi Üniversitesi’nde eğitimini devam ettirdiği sıralarda bazı basınla ilgili kuruluşlara girmiş ve burada çalışmıştır.Okul bitmesinin ardından yurtdışına gitmiş ve İngiltere’de 1 sene boyunca eğitim almıştır.Eğitimin temel konusu reklamcılık ve halkla ilişkilerdir.Stajını ise BBC Türkçe’de yapmıştır.

Televizyonlarda Profesyonel anlamda bulunmasını sağladığı ilk kanal Sky Türk ekranları olmuştur.Sky Türk ismindeki televizyon kanalında 3 sene boyunca hem muhabir olarak görev yapmış hemde Spikerlik yapmıştır.3 Yıl güzel bir dönemin ardından Sky Türk televizyonundan CNN Türk’e geçmiştir.Cnn Türk ekranlarına geçtiği tarih 2010’dur.Cnn Türk’te bulunmaya başlayınca 3-4 sene boyunca gündüz kuşağında yer almakta olan Güne Merhaba adındaki programın sunuculuğunu gerçekleştirdi.Güne Merhaba’nın ardından ise artık Hafta Sonlarında Haber Bültenlerini sunarak CNN Türk ekranlarındaki çalışma hayatına devam etmektedir.

semiha-sahin-biyografi

Semiha Şahin İngilizce dilini çok akıcı bir şekilde konuşma yeteneğine sahip bir isimdir.Hobileri arasında ise Görmediği yerleri görmek ve kamp yapmak onun için önemlidir.Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın