Yağmur Özbasmacı Mermer Kimdir?

Yağmur Özbasmacı Mermer Kimdir?

Fox Tv’nin yeni günlük dizisinin oyuncularının özgeçmişlerini sizlere aktarmayı tam gaz sürdürüyoruz.Bu konumuzda dizinin başrol oyuncularından biri olan güzel bir ismin özgeçmişini açıklayacağız.Yağmur Özbasmacı Mermer Kimdir? hayatı ve rol almış olduğu diziler nelerdir? hepsi makalemizde.

Yağmur Özbasmacı Mermer Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Oyuncu Yağmur Özbasmacı Mermer 30 yaşında ünlü bir isimdir.Ankaralı olan oyuncu ilkokula burada başlamış ve tüm eğitim hayatını bu ilimizde bitirmiştir.1987’li olan oyuncu Üniversite eğitiminide Ankara’da tamamlamıştır.Burada Hacettepe Üniversitesi’ni bitirmiş olan oyuncunun bitirmiş olduğu bölüm Tiyatro’dur.Boyu 1.70’dir.

Üniversiteye başlamasınla beraber yoğun bir tempoda oyunculuğun bir çok önemli faktörünü öğrenmiştir.Küçüklüğünden beri bu mesleği istemiş olan oyuncu okulunu güzel bir şekilde bitirmesinin ardından kariyerinde adımlar atmıştır.Şu zamana kadar toplam 4 dizide yer alan oyuncu ilk deneyimini 2009 tarihindeki dizi ile gerçekleştirmiştir.2009’da Deniz Yıldızı isimli o senelerde çok izlenmiş bir dizide rol almış ve ilk rolünle beraber izleyicilerden iyi bir not almıştır.

2009’dan sonra 2011’de ikinci dizisi için kolları sıvamış ve yine baya o dönemde izleyeni bulunan Beni Affet dizisinde rol almıştır.Dizinin sadece birinci sezonunda oynamış olan oyuncu son olarak ise Esaretim Sensin’de rol almaktadır.

Evli olan oyuncunun eşinin ismi Onur Mermerdir.Bu yüzden Mermer soyadını güzel oyuncu almıştır.

Oyuncunun Oynadığı Diziler Nelerdir?

2009 – Deniz Yıldızı
2011 – Beni Affet
2016 – Babam ve Ailesi
2017 – Esaretim SensinBu konuyla ilgili yorumunuzu yazın