Abdullah Ağar Kimdir Nereli Biyografisi

Abdullah Ağar Kimdir Nereli Biyografisi

Türk Ordusu’nun önemli Subaylarından biri olmuş ve şuan emekli olan fakat bir çok konuda en çok düşüncesi merak edilen bir çok Tv kanalının kanallarına konuk ettiği önemli bir isim Abdullah Ağar Kimdir Nereli biyografisi ve çıkarmış olduğu kitaplar nelerdir?

Abdullah Ağar Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Abdullah Ağar şu anda 52 yaşında olan Emekli bir Subaydır.Doğmuş olduğu sene 1967’dir.Ankaralı olan Emekli Subay 1989 senesinde Kara Harp Okulunu başarıyla bitirmiş ve Orduya girmiştir.Tercihinle beraber Piyade sınıfından ayrılmış ve kura çekmiştir.Çekmiş olduğu kuralarda önce Komando ardından isen Özel Kuvvetler içerisinde Tim’in Komutanlığını yapmaya başlamıştır.Doğu ve Güneydoğu’da bir çok dağda Tim’in başında görev almış ve toplam 6 sene buralarda kalmıştır.

Bulunduğu yerlerden bazılarını saymak gerekirse Dicle, Baykan, Ergani, Siirt, Şırnak ve Diyarbakır’ın bir çok kırsal alanında görev yapmıştır.Buralarda üstün bir başarı göstererek uzun yıllar terörle mücadelede aktif olarak görev yapmıştır.

Terör konusunda oldukça bilgi sahibi olan ünlü isim bu nedenle Televizyonların bir çok programında konuk olarak davet edilmektedir ve kendisinden fikirler alınmaktadır.Kendisi ayrıca Terör Uzmanı bir isimdir.

Pkk ve Işıd terörü ile ilgili bir çok önemli açıklaması mevcuttur.Ayrıca bazı Üniversiteler’de konferanslar düzenlemiştir.

Abdullah Ağar Kitapları Nelerdir?

2009 Baskın Biz Bu Dağların Erleri adındaki kitabı.
2007 Toprak Mehmet’e Susamışsa
2006 Ölüm Dağları Bekler Cudi Dağı
2006 Türk Komandoları
2005 Bir Millet Uyanıyor
2004 Beşinci Tim

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın