(Abdurrahim Akça) Eypio Kimdir Aslen Nerelidir?

(Abdurrahim Akça) Eypio Kimdir Aslen Nerelidir?

Rap dünyasına girdiği günden itibaren yayınladığı şarkılarla büyük bir dinlenme oranı elde eden ünlü rapçi Eypio kimdir aslen nerelidir? çıkarmış olduğu albümler nelerdir? sizin için hazırladığımız bu yazımızda bütün yanıtları bulabileceksiniz.

(Abdurrahim Akça) Eypio Biyografisi

2 Şubat 1983 yılında Konya’da hayata gözlerini açan Eypio, Aslen Türkmen olan bir rap şarkıcısıdır.Kısa süre Konya’da yaşamasının ardından uzunca süre yaşamını İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde sürdü.İstanbul’un ardından Hollanda’ya giden rapçi, 6 sene süresince burada yaşadı ve ardından tekrar Türkiye’ye döndü.

İlk albümünü Hollanda’da çıkartan Eypio, 2005 tarihinde “A.P.O” verdiği albümle birlikte rap müziğe güzel bir giriş yaptı.Bu albümden sonra çalışmalarına hiç ara vermeyerek yine Hollanda’da albümlerine devam etti.2006 tarihinde “Rap Fabriek” adını verdiği ikinci albümünü çıkartan isim, 2007 tarihinde ise “Hırsız Var” isimli üçüncü albümünü sevenleri ile paylaştı.

Hollanda’da çıkardığı albümlerin ardından Türkiye’de de albüm çıkarmaya başlayan Eypio, Underground olarak 4. albümünü Türkiye’de çıkartmıştır.2008 tarihinde çıkardığı bu albüme “Apollo” ismini verdi.Bu albümün ardından 3 yıl rap müziğe ara veren Eypio, 2011 tarihinde çıkardığı “Abdurhyme” adındaki albümle güzel bir geri dönüş göstererek 5. albümüne imzasını attı.

2012 yılında “16:34” isimli 6. albümünü çıkartan Eypio, 2014 senesinde ise 7. albümü olan “Beton Duvar” isimli albümü çıkartmıştır.Özellikle Burak King ile beraber söylemiş oldukları “Günah Benim” isimli parça klibi çoğu sanatçının elde edemediği kadar yüksek bir izlenme elde etmiştir.

İstanbul’da giyim üzerine mağazası bulunan Abdurrahim Akça, çeşitli müzik çalışmaları ile birlikte mağazasıyla da ilgilenmektedir.Kimdirkim.com Evli olan rapçinin bir kızı vardır.Eşi ise Orduludur.Ünlü rapçi sık sık eşinin memleketine tatile gitmektedir.

Eypio Albümleri Nelerdir?

2018 – Kafalar Karışık Film Müziği
2014 – Beton Duvar
2012 – 16:34
2011 – Abdurhyme
2008 – Apollo
2007 – Hırsız Var
2006 – Rap Fabriek
2005 – A.P.O

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın