Aga B kimdir? nereli kaç yaşında ve gerçek adı ne?

Aga B Kimdir?

Rap piyasasına girdiği tarihten itibaren farklı ses tonu ve imajı ile dikkat çeken rapçilerden biri olan Aga B kimdir? gerçek adı ne? nereli ve kaç yaşında? bütün bu soruların en güncel ve doğru yanıtları konumuzda sizlerle.

Aga B Kimdir? Biyografisi

24 Ekim 1987 doğum tarihine sahip olan Aga B, Ankara’da hayata gözlerini açmış bir isimdir.Aslen de Ankaralı olan ünlü rapçinin gerçek adı ise Burak Yelman’dır.Rap müzik ile tanışmadan önce yabancı çok sayıda rap şarkıcısını dinlemiş olan isim, ardından arkadaşları ile beraber RaOrdusu adını verdiği grubu kurarak müziğe başlamıştır.

İlk olarak 2005 tarihinde albüm çıkartmaya başlayan Aga B, ilk albümüne “Aga Nerdesin?” ismini vermiştir.Bu albümden sonra 2006 tarihinde ikinci albümünü çıkartan ünlü rapçi, 2007 yılında ise üçüncü albümünü sevenleri ile paylaşmıştır.

2007 tarihinden itibaren Jusmusic Entertainment ile beraber çalışma şansı elde etmeye başlayan ünlü isim, 2011 tarihinde diğer bazı rapçilerle birlikte VooDoo Records’u kurmuşlardır.Çok sayıda organizasyon ve konserde yer alan Aga B, son olarak ise Şanışer, Hayki, Fuat ve Server Uraz gibi ünlü rapçilerle birlikte “Susamam” isimli parçada yer almıştır.

Aga B Albümleri

2005 – Aga Nerdesin?
2007 – Work
2010 – Bi Bong Yok
2016 – Al, Bum
2019 – Muaf

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir