Ahmet Çakar Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Ahmet Çakar Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Ekranların Spor programlarında uzunca süredir Yorumcu olarak bulunan Eski Hakemlerden olan Ahmet Çakar kimdir nereli kaç yaşındadır?

Ahmet Çakar Kimdir?

Ahmet Çakar, 30 Mart 1962 yılında Çankırı ilimizde doğan eski bir hakemimizdir.Babasının mesleği doktorluk olan Ünlü Eski Hakem şuanın yorumcusu İstanbul Erkek lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.1986 tarihinde Pratisyen hekim oldu ve hastanede görev aldı.Babası’da hem kendisi gibi doktordu hemde hakemdi.Babasının hakemlik toplantılarını takip etmiş ve 19 yaşına geldiğinde hakemlik mesleğine başlamıştır.Kendisinden hariç 1 tane kız kardeşi bulunmaktadır.

Ahmet Çakar hakem olduğu dönemlerde toplam 100 üstü Uluslararası maç ile derbi yönetmiştir.Avrupa Şampiyonasında önemli maçları yöneten 2 Türk hakemden biri kendisidir.Şampiyonlar Liginde görev yapmış Türkiye’yi temsil etmiş 3 hakem arasına girmiştir.

1997 tarihine kadar hakemlik yapmış ardındanda hakemliği bırakarak hem radyolarda hemde televizyonlarda yorumcu olarak bulunmuştur.Uzunca bir süre Telegol isimli Türkiye’nin en fazla izlenen programlarından birinde yorumculuk yapmış 25 Şubat 2004 tarihinde Hekimlik yapmış olduğu Sağlık Ocağı çıkışında vurulmuştur.

Tedavi sonrası tekrar eski sağlığına kavuşan yorumcu ve eski hakem Sabah Gazetesinde Spor yazarlığı, Foxta program, KanalTürk ekranlarında Telegol yorumculuğu, Atv ekranlarında yayınlanmış Ahmet Çakar’la Zor karar sunuculuğu, Show Tv ekranlarında Altı Pas isimli programda yorumculuk gibi birçok kanalda ve programda bulunmuştur.

3 yabancı dil bilen yorumcu 1993 tarihinde evlenmiştir.Aslı ile Aylin isminde iki çocuğu vardır.

Şuan halen Beyaz Tv ekranlarında yorumculuk yapmaktadır ve Spor yazarlığınada devam etmektedir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın