Akın Akınözü Kimdir Kaç Yaşında Boyu

Akın Akınözü Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Ekranlarda çok fazla gözükmeyen fakat “Hercai” isimli dizide başrol oynamasının ardından daha fazla izleyici tarafından ismi bilinmeye başlanan yetenekli oyuncu Akın Akınözü kimdir? kaç yaşında boyu kaç? genç oyuncunun sevenleri için işte biyografimiz başlıyor.

Akın Akınözü Kimdir? Hayatı

1 Ocak 1990 günü Ankara’da hayata gözlerini açan Akın Akınözü, Ted Ankara Koleji mezunudur.Üniversite sonrası Craft Oyunculuk Atölyesine yazılan isim aldığı bir senelik eğitimin ardından kendini oyunculuk açısından geliştirerek başarılı bir oyuncu olmuştur.

Akın Akınözü’nün boyu 1.80 cm, kilosu ise 75’dir.Burcu ise Oğlak’tır.

Sadece oyunculuğunu geliştirmekle kalmamış olan ünlü oyuncu, Yabancı dil konusunda da eğitimler alarak İngilizcesini geliştirmiş ve anadili olan Türkçe kadar iyi şekilde İngilizce dilini konuşabilecek seviyeye gelmiştir.

visum china
visum china

İlk olarak 2014 tarihinde “Azrail” isimli filmle karşımıza çıkan oyuncu bu filmden sonra ise “Muhteşem Yüzyıl:Kösem” dizisinde oynamıştır.Kimdirkim.com 2016 tarihinde “Arkadaşlar İyidir” dizisinde rol alan oyuncu dizide beğenilen karakterlerden biri olmuş ve dizi boyunca sıkça hayatı merak edilmiştir.

2019 yılında “Hercai” dizisinde başrol oyuncu olarak bulunan genç isim, dizide Miran Aslanbey karakteri ile beraber yer almıştır.

Boş zamanlarını Fitness ile ilgilenerek geçiren isim ayrıca ailesine ve arkadaşlarına da zaman ayırmaktadır.Çoğunlukla çok yakın arkadaşları ile birlikte eğlenmeyi seven ünlü oyuncu ayrıca Sosyal medyadan kendisine yazılan yazılarıda okuyor.

Akın Akınözü Oynadığı Diziler ve Filmler

2019 – Hercai (Miran)
2018 – Payitaht Abdülhamit (Ömer)
2017 – Aslan Ailem (Murat)
2016 – Arkadaşlar İyidir (Yunus)
2015 – Muhteşem Yüzyıl:Kösem
2014 – Azrail (Film)

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir