Akın Akınözü Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Akın Akınözü Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Sizlere bugün çok fazla ekranlarda görmediğimiz genç oyunculardan birinin biyografisini aktaracağız.Show Tv’de başlayacak olan ya da siz bu yazımızı okurken çoktan başlamış olan dizide rol alacak oyuncu Akın Akınözü Kimdir Kaç yaşında boyu kaç? genç oyuncunun sevenleri için işte biyografimiz başlıyor.

Akın Akınözü Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Akın Akınözü yıl baz alındığında 2018’e göre 28 yaşında oyunculuk kariyerine devam etmekte olan bir oyuncudur.Doğum tarihi 01.01.1990 senesidir.Türkiye’nin 2. büyük şehri olmakta olan ve aynı zamanda Türkiye’nin başkenti konumunda yer alan Ankara’da hayata gözlerini açmıştır.Boyu 1.80 cm’dir.

Oyuncu eğitim alanlarında çok iyi eğitimler görmüştür.Ted Ankara Kolejini bitirmiş sonrasında ise Amerika’da okumuştur.Kolejde okurken bitirmiş olduğu bölüm Matematik ile Fen bölümüdür.Kimdirkim.com Üniversite eğitiminin sonrasında oyunculuk yönünden eğitimler almaya karar vermiş ve bu yönde başarılı bir biçimde ilerlemiştir.Yabancı dil açısındanda çok iyi olan oyuncu İngilizce’yi Türkçe kadar çok akıcı bir biçimde konuşabilmektedir.

Bir çok oyuncunun aksine ilk olarak bir filmde rol alarak karşımıza çıkmış olan oyuncu Azrail ismindeki filmde oynamıştır.Ardından ise çok fazla ünlü oyuncunun bulunmuş olduğu Muhteşem Yüzyıl’da rol almaya başlamıştır.Bu dizide yer almış olduğu sene 2015’dir.Oyuncunun ilk dizi tecrübesi olması açısındanda son derece önemli olan bu dizinin ardından 2016 senesinin önemli dizilerinden biri olan Ama Arkadaşlar İyidir dizisinde yer alan oyuncu başrol oyuncularından biridir.

Akın Akınözü Oynadığı Diziler ve Filmler

2014 – Azrail(Sinema)
2015 – Muhteşem Yüzyıl
2016 – Ama Arkadaşlar İyidirBu konuyla ilgili yorumunuzu yazın