Aleyna Solaker Kimdir Hayatı Biyografisi

Aleyna Solaker Kimdir?

En son olarak çok yoğun izleyici kitlesine sahip olan ve her zaman reytinglerde üst sıralarda bulunan Kırgın Çiçekler isimli dizide gördüğümüz oyuncu Aleyna Solaker kimdir? genç ve bir o kadar da güzel oyuncunun gerçek ve doğru özgeçmişi sizlerle.

Aleyna Solaker Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç? Hayatı

Genç oyunculardan olan Aleyna Solaker 1996 senesinde hayata merhaba demiş olan bir isimdir.İstanbullu olan oyuncu ilk olarak küçük yaşlarda mankenlik yapmaya başlamış ardından ise hem mankenlik hemde oyunculuğu beraber yapmıştır.Boyu 1.72 cm’dir.

İlk olarak Podyumlarda gözüken güzel isim çok sayıda defileye katılma başarısı göstermiş ve defilelerde çok fazla beğenilen mankenlerden biri olmuştur.Defileler sonrası kendini oyunculuğada yönlendirmiş olan güzel isim 2006 senesinde ilk defa bir dizide yer almıştır.Kuş Dili isimli dizide rol alan oyuncu ardından ise 2009 senesinde Dersimiz Atatürk isimli dizi ile tekrar karşımıza çıkmış ve yine oldukça güzel bir oyunculuğa imza atmıştır.

Eğitim nedeniyle yaklaşık olarak 2009 senesinden 2013 senesine kadar 4 sene kadar oyunculuğa ara vermiş olan güzel oyuncu 2013 tarihinde yeniden Altındağ isimli dizi ile ekranlara gelmeye başlamıştır.

2014 senesinde Beyaz Karanfil isimli dizide rol almaya başlayan oyuncu en büyük yükselişini ise Kırgın Çiçekler isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.2015’de başlayan bu dizide bulunmaya başlamış olan isim dizi final bölümünü yapıp bitene kadar bu dizide oynamıştır.

Dans etmekten çok hoşlanan güzel isim ayrıca yabancı şarkıları dinlemekten ise çok keyif almaktadır.

Aleyna Solaker Oynadığı Diziler Nelerdir?

2006 – Kuş Dili
2009 – Dersimiz Atatürk
2013 – Altındağ
2014 – Beyaz Karanfıl
2015 – Kırgın Çiçekler
2018 – Asktroloji

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.