Ali Babacan kimdir? nereli ve kaç yaşında?

Ali Babacan Kimdir?

2019 yılı Temmuz ayında Akp’den tamamen istifa eden ve siyasete kuracağı yeni parti ile devam edeceği düşünülen ünlü siyasetçilerden Ali Babacan kimdir? işte cevapları ve kapsamlı bilgileri sizlerle.

Ali Babacan Kimdir? Nereli Kaç Yaşında?

4 Nisan 1967 yılında Ankara’da hayata gözlerini açan Ali Babacan, doğma büyüme ve Aslen de Ankaralı olan bir siyasetçidir.Annesinin ismi Güneri, babasının ismi ise Himi’dir.Ted Ankara Koleji mezunu olan isim, okulu birincilik ile bitirmiş ardından ise ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde okumuştur.ODTÜ’yü de tıpkı kolej gibi birincilik ile bitiren isim, ardından bir süre Amerika’ya gitmiş ve orada yüksek lisansını yapmıştır.

1994 tarihinde Amerika’dan Ankara’ya dönen Ali Babacan, ailesine ait olan şirketin başına geçmiş ve ardından ise siyasete atılarak bir dönem Ankara B.B başkanı danışmanlığı yapmıştır.2001 tarihinde Akp’nin kurucu üyelerinden biri olarak siyasette aktif olmuş ve Ak Parti MKYK’da yer almıştır.

Aynı yıl içerisinde, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı görevine getirilmiş olan isim, akabinde ise Dışişleri bakanı olarak bulunmaya başlamış ve bir süre kadar Avrupa Birliği ile yapılan Müzakarelerde aktif rol üstlenmiştir.2009 tarihine kadar bu görevde bulunmaya devam etmiş olan ünlü isim, ardından ise görevi Ahmet Davutoğlu ismine emanet etmiştir.

2003 yılından beri çok sayıda Dünya Ekonomi Forumu içerisinde yer almış olan isim, Türkiye adına çok sayıda toplantıya kaılmıştır.kimdirkim com Ekonomi ile ilgili düşünceleri önemsenen ünlü isim, 1995 tarihinde Ülkü Zeynep ile nikah masasına oturmuştur.3 tane çocuğu bulunan ünlü ismin çocuklarının ismi, Fatma Dilara, Mustafa Kerem ve Hilmi Emir’dir.

22. dönemden itibaren mecliste bulunmuş olan Ali Babacan, 23. ve 24. dönemlerde de Ankara Milletvekili olmuş ve mecliste yer almıştır.Akp’den istifa dilekçesinde Akp ile düşüncelerinin artık uyuşmadığını belirtmiş olan isim bakalım hangi partide yer alacak? bunu zaman gösterecek.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir