Ali Gürbüz Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ali Gürbüz Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Pehlivan Ali Gürbüz ile ilgili merak edilenler. Ali Gürbüz kimdir, Ali Gürbüz kaç yaşında, Ali Gürbüz nereli, Ali Gürbüz boyu, kilosu kaç gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ali Gürbüz Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Ali Gürbüz 1987 yılında dünyaya geldi. Ali Gürbüz’ün doğum yeri Antalya’dır. Ali Gürbüz’ün babası eski Kırkpınar Başpehlivanlarından Recep Gürbüz’dür. Ali Gürbüz Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Antrenörlüğü bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

647. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başaltında birinci olarak başpehlivanlık kategorisinde mücadele etme hakkını kazandı. 2009 yılındaki 648. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yarı finale kadar çıkmayı başardı. 2011 yılında 650. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finalde Recep Kara’yı yenerek ilk kez başpehlivan oldu.

Ali Gürbüz kimdir, Ali Gürbüz kaç yaşında, Ali Gürbüz nereli, Ali Gürbüz boyu, kilosu kaç

651. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Recep Kara’yı yenerek unvanını korudu. 2013 yılında yapılan 652. Kırkpınar yağlı güreşlerinde ise İsmail Balaban’ı finalde yenerek üst üste 3. kez baş pehlivan oldu ve böylelikle altın kemerin ebedi sahibi oldu. Fakat doping testi pozitif çıktı ve altın kemer İsmail Balaban’a verildi.

2011-2012 yıllarında altın kemere uzanan Ali Gürbüz, 658’inci tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, ilk turda Abdullah Güngör’ü, ikinci turda Serhat Gökmen’i, üçüncü turda İsmail Koç’u, çeyrek finalde Faruk Akkoyun’u, yarı finalde de Hamza Köseoğlu’nu yenerek, finale kadar ilerledi. Ali Gürbüz, final güreşinde rakibi Orhan Okulu’yu yenerek, 2019 yılı Türkiye Cumhuriyeti şampiyonu oldu.

Ali Gürbüz Boyu Kaç?

Ali Gürbüz’ün boyu 1.97’dir.

Ali Gürbüz Kaç Kilo?

Ali Gürbüz 120 kilodur.

Ali Gürbüz ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın