Ali Güven kimdir? aslen nereli? albümleri neler?

Ali Güven Kimdir?

Türk Pop müziğin sevilen isimlerinden biri olan ve “Yolcu” isimli parça ile adı özdeşleşmiş Ali Güven hakkında bu konumuzda bilgiler elde edebileceksiniz.Zaman kaybetmeden ayrıntılara geçelim.

Ali Güven Kimdir? Aslen Nereli Kaç Yaşında?

1974 tarihinde Almanya’da hayata gözlerini açan Ali Güven, aslen Çanakkaleli’dir.11 yaşındayken ailesi ile birlikte Türkiye’ye dönüş yapmış ve eğitimini Türkiye’de devam ettirmiştir.Konservatuar mezunu olan ünlü sanatçı, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur.

Konservatuar eğitimi aldığı sırada bazı barlarda şarkı söylemiş olan ünlü şarkıcı, keşfedilmesiyle birlikte 1997 yılında ilk albümü olan “Yolcu” isimli albümü çıkarttı.kimdirkim*com Bu albüm sanatçının Türkiye’de önemli bir noktada bulunmasını sağlayan en önemli albümdür.Bu albümü sırasıyla 1999 yılında “Boynumun Borcu” ve 2001 yılında çıkardığı “Yeter ki Aşk Olsun” isimli albümleri takip etmiştir.

Son olarak 2012 tarihinde Seyhan Müzik etiketi ile “Türkçe Pop” isimli albüm çıkartan sanatçı, özellikle ilk 3 albümü ile çok sevilmiştir.

visum china
visum china

Çıkardığı Albümler

2012 – Türkçe Pop
2008 – Yanımda Ol
2007 – S.O.S
2005 – Karpit
2003 – Gönlünden Taşındım
2001 – Yeter ki Aşk Olsun
1999 – Boynumun Borcu
1997 – Yolcu

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir