Ali İl Kimdir Biyografisi Hayatı

Ali İl Kimdir?

Küçük kadınlar ve Poyraz Karayel adındaki dizilerde göstermiş olduğu oyunculuk performansı ile taraflı tarafsız herkes tarafından oyunculuğu çok beğenilmiş ünlü dizi ve sinema oyuncusu olan Ali İl kimdir? ekibimiz tarafından güzel bir şekilde hazırladığımız yazımız başlıyor.

Ali İl Kimdir Kaç Yaşında Boyu Biyografisi

Ünlü oyuncu Ali İl 16.11.1981 tarihinde İstanbul’da hayata gelmiş olan bir kişidir.Eğitimini İstanbul Üniversitesi’nin Tiyatro bölümünde okuyarak bitirmiş ve mezun olmasınla beraber Tiyatro oyunlarında bulunmaya başlamıştır.Akrep burcuna sahip olan oyuncunun boyu 1.77 ve gözlerinin rengi ise mavidir.İnstagram ve twitter hesabı bulunan oyuncunun facebook hesabı ise bulunmamaktadır.Akrep burcunun özelliklerine hakim olan oyuncu kariyerinde önemli yerdedir.

Ünlü oyuncu Bulunmuş olduğu Tiyatro ekibi içerisinde bezirgan, aşk sözleri ve Yok Böyle kiz adındaki oyunlarda rol almıştır.

2002’de Sırlar Dünyası ile ilk kez televizyonda gözüken oyuncu Ali İl bu dizinin sonrasında ise Halil İbrahim adındaki filmde rol almıştır.Üst üste sinema ve dizilerden sonra 2008 senesinde toplam 3 sene kadar Küçük Kadınlar adındaki dizide rol almış ve bu sayede Türkiye tarafından çok daha yakından tanınmayı başarmıştır.

Küçük Kadınlar dizisinin ardından 2012-2013 seneleri arasında 2 sene Böyle Bitmesin adındaki dizide rol alan oyuncu 2014’den 2016 senesine kadar Poyraz Karayel isimli dizide rol almıştır.Poyraz Karayel’de yine çok başarılı bir performans çizerek tam puan almıştır.

Ali İl Oynadığı Diziler ve Filmler

2002 – Sirlar Dunyasi
2004 – Halıl Ibrahim (Film)
2005 – Ihlamurlar Altında
2005 – Seher Vaktı
2008 – Başka Semtin Çocukları (Film)
2008 – Kucuk Kadinlar
2012 – Boyle Bitmesin
2012 – Mahmut İle Meryem (film)
2013 – Benimle Oynar mısın? (Film)
2014 – Poyraz Karayel
2017 – Ver Elini Aşk

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir