Alpay Erdem kimdir, Alpay Erdem nereli, Alpay Erdem'in hayatı, biyografisi, Alpay Erdem kaç yaşında, Alpay Erdem evli mi?

Alpay Erdem Kimdir? Alpay Erdem Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Stand up gösterileri yapan Alpay Erdem kimdir, Alpay Erdem nereli, Alpay Erdem’in hayatı, biyografisi, Alpay Erdem kaç yaşında, Alpay Erdem evli mi? İşte Alpay Erdem hakkında detaylar.

Alpay Erdem Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Alpay Erdem 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk karikatürist, çizgi romancı, mizah yazarı, stand up’çı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Alpay Erdem’in Hayatı

İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliğinden mezun olmuştur. İlk amatör karikatürleri Leman Dergisinde yayınlandı. Soytarı, HBR Maymun gibi dergilerde kısa süreli çalıştıktan sonra 1997’de L-Manyak Dergisinde Hasta Ruh İsmail isimli çizgi roman karakterini çizmeye başladı. Aynı karakteri daha sonra Lombak’ta da çizmeyi sürdürdü.

Hasta Ruh İsmail dışında Lombak, Kemik ve Penguen dergilerinde Top Canavarı, Şevki Teyze, Kamil Seven Adam gibi tipler çizdi, Penguen Dergisinde Ben köşesinde yazılar yazdı. Bu yazılarındaki mizahı kullanarak oluşturduğu stand up gösterilerine başladı. 2008 yılında Lombak dergisinden ayrılarak karikatürist Göxel’le birlikte çıkarttıkları Cici dergisi sadece iki sayı yayınlandıktan sonra kapandı.

2012 yılında  NTV’de “2 Teker 1 Yer” isimli bisiklet-gezi programını sunmuştur. Hasta Ruh İsmail, 2003 yılında Getto Basın’dan kitap olarak yayınlanmıştır. Alpay Erdem stand up gösterilerine devam etmektedir ve Uykusuz dergisinde mizah yazıları yazmaya devam etmektedir.

Alpay Erdem Evli mi?

Özlem Cankaya Erdem ile evlidir. Çiftin bir tane oğlu vardır.

Alpay Erdem hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir