Şarkıcı Alpay kimdir, nereli, Alpay Nazikioğlu'nun hayatı, biyografisi, Alpay Nazikioğlu kaç yaşında?

Şarkıcı Alpay Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkıcı Alpay kimdir, nereli, Alpay Nazikioğlu’nun hayatı, biyografisi, Alpay Nazikioğlu kaç yaşında? İşte Alpay Nazikioğlu hakkında merak edilen ayrıntılar.

Şarkıcı Alpay Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Ahmet Alpay Nazikioğlu 1935 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Çocukluğunun ilk yılları Ankara’da Saraçoğlu Mahallesinde geçti. İlkokulu tamamladıktan sonra ortaokulu Ankara Kolejinde tamamladı. Sonra Atatürk Lisesine gitti. Lise yıllarında yüzme, Uzakdoğu sporları ve koşu gibi spor dallarında başarılı olan Alpay, Gençlerbirliği’nde futbol oynadı. Henüz lise yıllarında Genç Milli takıma seçildi. Sonrasında okul değiştirerek Gazi Lisesine gitti ve orada lise öğrenimini tamamladı. Babasının isteğiyle Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini okudu.

Henüz Ankara Hukuk Fakültesi’ndeki öğrenimi sırasında müzikal kariyerine 1960’larda başladı. Romantik folk ve rock tarzında deneysel müzikler yaptı. Birçok Fransız chanson’unun ve İtalyan napolitan’larının aranjmanlarını Türkçeye uyarlayarak seslendiren sanatçı, “Eylül’de Gel” ve “Fabrika Kızı” gibi Türk insanın gönlüne taht kuran hit şarkılara imza attı. Dört evlilik yapan Alpay’ın, bu evliliklerden üç kızı oldu.

Alpay Nazikioğlu hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir