Alper Altun Kimdir?

Alper Altun Kimdir?

Televizyonların deneyimli sunucuları arasında yer alan ve çok sayıda Tv kanalında sunuculuk mesleğini yapmış ünlü isim Alper Altun kimdir? bu soruya ait en doğru cevapları konumuzda bulabilirsiniz.

Alper Altun Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

1 Ocak 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Alper Altun, doğma büyüme İstanbullu bir kişidir.Çocukluğu İstanbul’un Bakırköy ilçesinde geçmiş olan isim Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunudur.

Üniversiteyi bitirdikten sonra mezun olduğu bölüm ile ilgili değil de, Medya alanında görev almak isteyen ünlü isim bu nedenle ilk olarak Spikerlik konusunda eğitim görmüş ve ardından ise Medya Fm’de staj yapmıştır.Gördüğü stajdan sonra ilk olarak “Radyo Beyaz” isimli radyo kanalında Haber Bülteni sunmuş olan isim böylelikle Haber spikerliğine başlamıştır.

1 yıl boyunca Radyo Beyaz’da çalışmış olan Alper Altun, ardından Türkiye genelinde yayın yapan Radyo 7’de çalışmaya başlamış ve toplam 6 sene boyunca bu radyo kanalında çalışmıştır.Radyo 7’de gösterdiği performans çok beğenilmiş ve 2004 tarihinde Radyolardan ekran önüne geçmiş ve ilk olarak TGRT Haber kanalında görev almıştır.

TGRT Haber ekranlarında toplam 2,5 yıl süresince Haber sunmuş olan isim, Sabah, Öğle ve Akşam kuşağında çok sayıda haber bültenini sunmuştur.kimdirkim.com TGRT Haber’den sonra yoluna Fox Tv ile devam etmiş olan başarılı sunucu burada bir dönem Haber sunuculuğu yapmış ardından ise Trt Kanalına geçmiştir.Trt’den sonra tekrar TGRT Haber bünyesine dahil olan isim halen TGRT Haber ekranlarında bulunmaya devam etmektedir.

Evli ve 1 tane çocuk sahibi olan Alper Altun, iyi derece İngilizce ve Almanca bilmektedir.İlgi alanları ise Yamaç paraşütü, seyahat ve sinemadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın