Arda Turan Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Arda Turan Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Türk Futbolunun en iyi yetiştirdiği isimlerden biri olan, 2018 tarihi itibari ile İstanbul Başakşehir takımında forma giyen Arda Turan Kimdir? biyografisi.

Arda Turan Kimdir? Nereli Kaç Yaşında?

Arda Turan, 30 Ocak 1987 tarihinde İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde doğmuştur.Ünlü Futbolcu Aslen Edirne’li biridir.Annesinin ismi Yüksel, babasının adı Adnan ve kardeşinin ismi ise Okan’dır.Şehremini isimli Liseyi bitirmiştir.İstanbul Üniversitesi Spor Akademesinde halen kaydı bulunmaktadır.Futbola olan merakı ve tutkusu onu genç yaşlarda Galatasaray alt yapısına doğru götürmüştür.

Galatasaray Paf takımında 4-5 yıl kadar forma giymiş ve genç yaşta olmasına rağmen Türkiye Milli takımının formasını giymiştir.2002 tarihinde Milli Takım Gençler kadrosuna seçildi.Oynadığı maçlar boyunca 79 maç içersinde 15 gol atarak büyük başarıya imza attı.Paf takımından sonra 2004 ile 2005 sezonlarında ana kadroda yer almaya başladı.Tecrübesiz olması nedeniyle fazla forma giyme şansı yakalayamadı.Tecrübeli olabilmesi için 2005 ile 2006 sezonlarında Manisaspor’a kiralık olarak verildi.Burada iyi bir performans sergiledi ve Galatasaray teknik adamı’nın ilgisini çekmiştir.Diğer sezon tekrar Galatasaray’a geldi.

2006-2007 yılları arasında Galatasaray formasınla oynadığı önemli bir maçta 2 gol attı ve bu sayede adını duyurmayı başardı.Aynı sezonda toplam 31 maçta 5 gol atmayı başarmıştır.Diğer sezon biraz sönük bir başlangıç yaşamış olsada ikinci yarıyla beraber yine performansını yakalamıştır.Ligte başarılı olması nedeniyle birçok Avrupa Kulubünden teklifler aldı.Fakat gelen teklifler kulübü tarafından uygun görülmedi.Yine bu sezonda oynadığı maçlarda 30 maç forma giydi ve 7 gol atmıştır.

2008-2009 sezonu başlamasıyla beraber Arda Turan fırtına gibi esmeye başladı.İlk defa bir maçta 3 gol atmayı başardı bu maçta Sivasspor maçı oldu.Bordeaux ile oynanan maçta ise 2 gol atarak takımın başarısında önemli bir isim oldu.Bu sezon oynamış olduğu 29 maçın içersinden 7 gol atmayı ve 9 asist yapmayı başardı.

10 Temmuz 2009 yılında Galatasaray’ın kaptanı oldu.Galatasaray’ın efsane oyuncularından biri olan Metin Oktay, Tanju Çolak gibi isimlerle beraber 10 numaralı formayı giyen önemli bir isim olmuştur.Milli Takımla buluşması 16 yaş altında takımınla olmasına rağmen A Milli futbol takımına kadar yükselmeyi başarmıştır.2008 tarihinde A Milli Takım forması giymeye hak kazandı.25 Mayıs 2008 yılında Türkiye Uruguay maçında ilk defa A Milli maçta gol almıştır.A Milli takımdayken 34 maç içersinde 5 kez fileleri havalandırmayı başardı.

2011 tarihinin Ağustos ayı içersinde Atletico Madrid takımına transfer olmuştur.4 Yıllık bir sözleşme yapılmıştır.Galatasaray’ın bu transferden aldığı ücret 12 milyon Euro’dur.İspanyol dergisinde 2008 tarihinde Dünya’nın en iyi 100 genç oyuncusu listesinde kendine yer bulmuştur.Bu sıralamada 8. sıradaydı.

Arda Turan özellikle yardıma muhtaç insanlara yardım etmesi ile çok takdir edilmiş bir isimdir.Bir takım yardımla ilgili organizasyonlara katılmıştır.2012 tarihinde ünlü oyuncu ve model olan Paris Hilton ile beraber bir reklam filminde oynamışlardır.

Oynadığı Takımlar ve Yılları ise Şöyledir:

1999 – 2000 – Altıntepsi Makelspor (Amatör kulüp)
2000 – 2005 – Galatasaray(profesyonel altı futbol takımı)
2005 – 2006 – Galatasaray
2006 – 2007 – Manisaspor (kiralık)
2007 – 2011 – Galatasaray
2011 – Atletico Madrid

Arda Turan Boyu Kaç? boyu 1.74’dür.

Arda Turan Kimdir? kaç yaşında nereli? oynadığı takımlar hakkında bilgiler verdiğimiz makalemizin sonuna geliyoruz.Bizde bizleri başarıyla temsil eden oyuncumuza başarılar diliyoruz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir Yorum

  1. Arda Turan Adanalı Allahın Adamı Ve Ben De Onun 1Numaralı Hayranıyım

    Arda Turan Benimde Adım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.