Arda Türkmen kimdir? kaç yaşında boyu kilosu nereli?

Arda Türkmen Kimdir?

Türkiye’nin önde gelen Şeflerinden biri olan ve yemekler ile ilgili programlarda sunucu olarak son yıllarda karşımıza çıkan ünlü Şef Arda Türkmen kimdir? kaç yaşında, nereli, boyu ve kilosu nedir? tüm cevapları sizler için konumuzda.

Arda Türkmen Biyografisi

18 Ağustos 1975 tarihinde İstanbul’da dünyaya merhaba diyen Arda Türkmen, 1.76 metre boyunda, 78 kilo ve Aslan burcudur.1994 tarihinde Saint Benoit Fransız lisesini bitirmiş olan ünlü şef, ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde eğitim görmüştür.

2003 tarihinde Vatani görevini yapmak için askere gitmiş olan yakışıklı isim, Askerliğini Denizli’de yapmış ve askerden geldikten sonra kendisine ait kurmuş olduğu şirket ile beraber iş yaşamına başlamıştır.

2008 tarihinde 11 Leblon adını verdiği Restaurantı açan ünlü isim, ardından ise ekran önüne çıkmaya başlamış ve ilk olarak 2010 yılında CNN Türk televizyonunda “Arda’nın Mutfağı” isimli programı sundu.

visum china
visum china

2012 tarihinde Sabah Gazetesi’nin kendisine ayırmış olduğu sayfada yazı yazmaya başlamış olan Arda Türkmen, 2013 yılında Sabah Gazetesi’nden ayrılmış ve Hürriyet Gazetesi’ne geçmiştir.

Uzun zamandır Kanal D ekranlarında programlarına devam eden ünlü ismin, toplam 3 tane Restaurant’ı bulunmaktadır.kimdirkim com Sosyal sorumluluk projelerinde de etkin bulunan yakışıklı şef, beş arkadaşı ile birlikte kurdukları “Velotürk” sayesinde çok sayıda çocuğa bisiklet dağıtmıştır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir