Arif Şentürk'ün hayatı, biyografisi, Arif Şentürk kimdir, nerelidir, Arif Şentürk kaç yaşında?

Arif Şentürk Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkılar Bizi Söyler programının konuklarından Arif Şentürk ile ilgili detaylar. Arif Şentürk’ün hayatı, biyografisi, Arif Şentürk kimdir, nerelidir, Arif Şentürk kaç yaşında?

Arif Şentürk Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Arif Şentürk 1941 yılında Makedonya’da dünyaya gelmiştir. Makedonya’nın Kumanova kasabasında doğan Şentürk, ilk ve ortaöğretimini burada bulunan bir Türk okulunda tamamladıktan sonra 1956 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç etti. Önce Kırklareli’ye yerleşen aile daha sonra İstanbul’un Zeytinburnu ilçesine taşındı. Arnavut ve Boşnak kökenli Türk halk müziği kaynak kişisi, derlemecesi ve yorumcusudur. Özellikle Rumeli Türküleri yorumlarıyla ünlüdür.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Bakırköy ve Yeşilköy Halkevi Müzik Okulu’nda müzik eğitimi alan Şentürk 1975 yılında TRT Amatör Sesler Sınavı’nda başarılı oldu ve Nida Tüfekçi tarafından desteklendi. Müzik hayatı boyunca toplam 12 albüm dolduran Şentürk Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Bosna Hersek, Yunanistan gibi bölgelerden derlediği özellikle Deryalar, Ramize, Safiye gibi Rumeli türküleriyle beğeni kazandı.

visum china
visum china

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir