Arsenio Hall kaç yaşında

Arsenio Hall Kimdir?

Arsenio Hall, Amerikalı aktör ve komedyen ve çığır açan ‘The Arsenio Hall Show’ programında ilk siyahi gece talk show sunucusuydu.

Arsenio Hall Kimdir?

Arsenio Hall, Amerikalı aktör, komedyen ve eski talk show sunucusudur. Chicago’da stand-up komedisini denedi ve kısa süre sonra “keşfedildi”, daha sonra Aretha Franklin ve diğerleri için açıldı. 1980’lerde filmde rol aldı Amerika’ya gelmek ve Harlem Geceleri, ama en çok ilk siyahi gece talk show sunucusu olarak bilinir. Çığır açan talk show’u Arsenio Hall Show 1989-1994 yılları arasında ekrana geldi. Çeşitli başka TV projelerinde rol aldı ve 2013’ten 2014’e kadar bir kez daha kendi gece şovuna ev sahipliği yaptı.

Erken kariyer

Arsenio Hall, 12 Şubat 1956’da Ohio, Cleveland’da doğdu. Vaiz Fred ve eşi Anne’nin oğludur. Hall’un ailesi, o altı yaşındayken ayrıldı. Yedi yaşında sihirle ilgilenmeye başladı ve doğum günü partileri, düğünler ve bar mitzvalarda sahne almaya başladı.

Ohio, Atina’daki Ohio Üniversitesi’ne girdi, iletişim bölümünde okudu, ancak Kent, Ohio’daki Kent State Üniversitesi’nden transfer oldu ve mezun oldu. Reklamcılıkla başlamasına rağmen, 1979’da Chicago’ya taşındı, stand-up komediye geçti ve şarkıcı Nancy Wilson tarafından bir komedi kulübünde “keşfedildi”. Franklin, Tom Jones, Patti Labelle, Wayne Newton ve Tina Turner gibi müzisyenler için açık işler buldu.

visum china
visum china

TV Şovları ve Filmler: ‘Amerika’ya Gelmek’

80’ler boyunca, Hall çeşitli komedi ve müzikal şovlarda yer aldı. Katı Altın, Motown Revü ve Yeni Aşk Amerikan Tarzı adlı kısa ömürlü bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Yarım Saat Komedi Saati. İlk uzun metrajlı filmini Ay’daki Amazon Kadınları Hall ayrıca arkadaşı Eddie Murphy ile iki filmde rol aldı: gişe rekortmeni Amerika’ya gelmek (1988) ve Harlem Geceleri (1989).

Arsenio Hall Hayatı

‘Arsenio Hall Show’

Bununla birlikte, 1987’de Hall, en başarılı profesyonel girişiminin ne olacağına değinmişti. Joan Rivers’tan ev sahipliği görevlerini devraldı. Geç Gösteri. Onun rahat, eğlenceli ve biraz müstehcen şakası seyirciler arasında bir hit oldu. Bu başarıya dayanarak, kendi sendikalı gece geç saatlerde talk show’una ev sahipliği yapması istendi. İki yıl sonra, Arsenio Hall Show doğdu. Hall’un anlaşması, Paramount ve kendi şirketi Arsenio Hall Productions tarafından yapılan şovda sunuculuk ve yönetici yapımcılık görevlerini içeriyordu.

Diğer Filmler ve TV Girişimleri

Hall, 1991’de iki NAACP Image ödülü, “insan hakları mücadelesinde bir haçlı” olarak çalışması için bir Yaşam Anahtarı Ödülü ve şovu için bir başka ödül aldı. 1993 yılında uzun metrajlı filmin yürütücü yapımcılığını yaptı. Bofa!Morgan Freeman’ın yönettiği, Danny Glover, Alfre Woodward ve Malcolm McDowell’ın oynadığı apartheid dönemindeki bir aile hakkında bir hikaye.

Halkın gözünden üç yıl sonra Hall, 1997’de kısa ömürlü sitcom’uyla televizyona geri döndü. Arsenio, başrolde Vivica A. Fox. 1998-99 yıllarında televizyon dizilerinde düzenli olarak yer aldı. Sıkıyönetim.

Salon, televizyonda yayınlanan yetenek gösterisinin yeniden canlanmasına ev sahipliği yaptı Yıldız Arama 2003’ten 2004’e kadar. Hollywood Live’a erişin ve Piers Morgan Bu Gece. 2012’de Hall, Donald Trump’ın hit realite yarışmasının ünlü baskısında dünyaya ne kadar iş meraklısı olduğunu gösterdi. Çırak. Victoria Gotti, rockçı Dee Snider ve amerikan idolü şarkıcı Clay Aiken, hayır kurumu için en büyük ödülü kazanacak: Magic Johnson Vakfı.

‘Arsenio Hall Show’ Canlandırma

Hall, 2013 sonbaharında CBS Television ve Tribune Co. tarafından desteklenen sendikasyon talk show’unun yeniden başlatılmasıyla televizyona geri döndü. Önceki işini özlediğini fark ettikten ve genç oğlundan cesaret aldıktan sonra, formata geri dönmeye karar verdi. , kuşaklar arası bir izleyici olma fikriyle.

Hall bir röportajda, “Belki biraz nostalji vardır: ‘Üniversitedeyken Arsenio’yu izlerdim'” dedi. Hollywood Muhabiri. “Ama devam eden insanlar için bir gösteri yapıyoruz ve şimdi geç saatlere kadar kalabilen çocuklarıyla birlikte oturabilirler ve ikisinin de kazabileceği çok şey olacak.”

Ne yazık ki, gösteri yeterince izleyici çekmedi ve bir sezon sonra iptal edildi.

Kişisel hayat

Hall’un 1999’da kız arkadaşı ve kişisel menajeri Cheryl Bonacci’den Arsenio Hall, Jr. adında bir oğlu oldu.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir