Arzu Çerkezoğlu Kimdir? Nerelidir Biyografisi

Arzu Çerkezoğlu Kimdir?

2018 tarihinden itibaren DİSK Genel başkanlığı görevine getirilen ve uzun yıllarda DİSK’te genel sekreterlik yapmış Arzu Çerkezoğlu kimdir kaç yaşında nerelidir? Disk başkanına ait bilgiler.

Arzu Çerkezoğlu Kariyeri

11 Ağustos 1969 yılında Artvin’de hayata merhaba diyen Arzu Çerkezoğlu, İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur.Okul sonrası bir süre kadar pratisyen hekimlik yapmış olan isim, ardından ise özel sağlık kuruluşunda çalışmıştır.

Üniversite tarihlerinde Öğrenci dernekleri içerisinde aktif olarak bulunmaya başlayan isim, İstanbul Öğrenci Dernekleri içerisinde görev aldı.Sağlık mesleğini yapmasıyla birlikte bu görevini bırakıp daha çok sağlıkla ilgili derneklerde bulundu.Önce Tüm Sağlık Sen’de görev alan isim ardından ise SES’te yer aldı ve 3 dönem başkanlık yaptı.

2001 tarihinde Devrimci Sağlık İşçileri Sendikasına katılan Arzu Çerkezoğlu, önce genel sekreter olarak ardından ise başkan olarak burada görev aldı.Görevlerinin süreleri ise 2004’den 2007’ye Genel Sekreterlik, 2007’den 2013’e kadar ise Genel Başkanlık şeklindedir.

Evli olan DİSK Genel Başkanının eşinin ismi ise Ali Çerkezoğlu’dur.Çiftin 1 tane kız çocukları bulunmaktadır.

2013 tarihinde Disk ile tanışan isim, 2013 tarihinde yapılan genel kurul neticesinde Genel Sekreter seçilmiş ve ardından Yönetim kurulu içerisinde olmaya başlamıştır.Kimdirkim.com Bu Disk için önemli bir durumdur çünkü ilk kez bir kadın Disk Yönetim kurulu içinde kendisine yer bulmuştur.

2018 tarihinde Disk’in yapmış olduğu seçimlerde Başkan seçilen isim o tarihten beri DİSK’in Genel Başkanlık görevini başarılı ile beraber yürütmektedir.Ayrıca çok sayıda yürüyüşe kendisi bizzat katılım sağlamaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir