Aşkın Nur Yengi Kimdir?

Aşkın Nur Yengi Kimdir?

1991 tarihinde çıkarmış olduğu ilk albümle beraber, albümü 2 milyondan fazla satış rakamına ulaşmış o günden bu yana albüm çalışmalarına devam etmiş ve bir çok albüm çıkartmış ünlü sanatçı Aşkın Nur Yengi kimdir? ünlü sanatçının şarkılarını severek dinleyenler için eklediğimiz bu biyografimiz başlıyor.

Aşkın Nur Yengi Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Hayatı

Sanatçı Aşkın Nur Yengi, İstanbul’da hayata gözlerini açan 03.07.1970 doğumlu bir isimdir.İlkokulu bitirdikten sonra hemen müzik üzerine eğitimler almaya başlamış olan sanatçı, Ortaokul eğitimini Devlet Konservatuarı’nda okuyarak tamamladı.Yaklaşık olarak 11 senelik eğitim hayatı süresince bir çok müzik eğitimi alan sanatçı ardından ise başarıyla mezun oldu.

1981 tarihinde eğitimini devam ettirdiği sırada ünlü sanatçılardan Sezen Aksu ile tanışma şansı elde eden sanatçı ilk olarak Sezen Aksu’nun Vokalistliğini yaptı.1987 tarihinde seslendirmiş olduğu parça ile beraber Kuşadası’nda düzenlenen yarışmada birinci oldu ve ardından bir çok ödül aldı.

1991 tarihinde ilk albümünü çıkarmayı başaran sanatçı Sevgiliye ismini verdiği ilk albümüyle beraber müzik piyasasını sallandırmayı başardı.Çıkarmış olduğu bu ilk albüm 2 milyonun üzerinde satış sayısına ulaşarak şarkıcının ünlü bir sanatçı olmasını sağladı.Bu albümün ardından 1992 tarihinde yine güzel bir albüme imza atan şarkıcı Hesap Ver adındaki albümü piyasaya sundu.Bu albümde de azımsanmayacak satış rakamı elde eden sanatçı ardından ise Sıramı Bekliyorum isimli albümü 1993 tarihinde çıkartarak 3 senede 3 albüm çıkartmış oldu.

1994 senesinde 4. albümünü çıkartan sanatçı Kara Çiçeğim ismini vermiş olduğu bu albümle beraber ilk albümü kadar olmasa da güzel bir satış rakamı gerçekleştirdi.Bu çıkarmış olduğu 4 albüm halen günümüzde cok aranan albümlerden biri olarak gözükmektedir.

En son Aşk’tan Olsa Gerek isimli albüm çıkartan sanatçı bu zamana kadar 11 tane solo albüm çıkartmıştır.

Aşkın Nur Yengi Çıkardığı Albümler

1991 – Sevgiliye
1992 – Hesap Ver
1993 – Sirami Bekliyorum
1994 – Kara Çiçeğim
1997 – Haberci
1999 – Aşk Kazası
2004 – Yasemin Yağmurları
2007 – Aşk’ın Şarkıları
2011 – Gözümün Bebeği
2016 – Aşk’tan Olsa Gerek

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın