Aslı Güngör Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Aslı Güngör Kimdir?

Seslendirmiş olduğu parçalar ve yapmış olduğu düetlerle çok sevilen şarkıcılardan biri olan ünlü şarkıcılardan Aslı Güngör kimdir? bu konumuz ile bu sorunun cevabı başta olmak üzere şarkıcının özgeçmişini yazmış olduğumuz yazı içerisinde bulabilirsiniz.

Aslı Güngör Kimdir Kaç Yaşında Boyu Biyografisi

Şarkıcı Aslı Güngör, 02.04.1979 doğumlu İzmirli olan bir söz yazarı ve aynı zamanda şarkı söyleyen bir isimdir.Eğitimini İzmir’de bulunmakta olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde okumuş ve burayı bitirmiştir.Okul sonrasında Müzik ile daha fazla ilgilenmeye başlamış ve ilk olarak Trt’nin Korosunda görev almıştır.Öğrenci sıralarındaykende bir takım programlara katılmış olan isim özellikle yazmış olduğu şarkılar ve bestelerinle o zamanlardan itibaren merak edilen bir kişi olmuştur.Şarkıcının Boyu 1,65 cm’dir.

İzmir ilimizde bestelemiş olduğu bazı parçalar çok fazla ses getirmiştir.Kalp Kalbe Karşı parçası uzunca süre başta radyolar olmak üzere bir çok platformda en sık dinlenen şarkılar arasına girmiştir.Seslendirdiği şarkılarla bir süre içerisinde çok sayıda ödülde alan şarkıcı Altın Kelebek ödülü alan şarkıcılardan biridir.

2007-2008 senesinde herkesin dinlemiş olduğu bu şarkı halen günümüzde bile çok sayıda kişi tarafından uzun seneler geçmesine rağmen dinlenmeye devam etmektedir.Ayrıca 2008 senesinde çıkarılan bu şarkı bir rekora imza atmış ve o senenin en fazla satış yapan şarkısı olmayı başarmıştır.

visum china
visum china

2009 senesinde albüm çıkartan şarkıcı çıkarmış olduğu albümle beraber yine o dönemin çok büyük satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştır.Toplam 2 milyondan fazla satışa ulaştığı albümü ile beraber ayrıca youtubede de en çok dinlenen şarkıcı olmuştur.Albümündeki iki parça diğerlerine göre çok daha fazla dinlenmiş ve albümün kaderinin belirlenmesinde önemli bir paya sahip olmuştur.Son Öpücük ve Aşk Her Şeye Değer parçaları çok sık dinlenmiştir.

2012 senesinde üçüncü albümünü çıkartan sanatçı Aslı Güngör çok sayıda değişik şarkıya yer verdi.Çıkardığı albümlerle her zaman konuşulan sanatçı bu alnümünün ardından yine albüm çıkarttı ve iki tane şarkıya klip çekti.

2014 senesinde yine bir single çıkartmış olan isim Türkiye başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinde konserler vermiştir.

Aslı Güngör halen albüm çalışmalarını sürdürmekte ve kısa bir süre içerisinde yeni parçalarla müzik piyasasında bulunmaya devam edecektir.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir