Ayçe Abana Kimdir?

Ayçe Abana Kimdir?

Ekranların sevilen simalarından biri olan ve 2000 yılından beri ekran önünde çok sayıda dizi ve film yapımı içerisinde görmüş olduğumuz Ayçe Abana kimdir? nereli, kaç yaşında, boyu ve kilosu nedir? cevapları ve daha çok sayıda ayrıntı makalemiz içinde sizlerle.

Ayçe Abana Kimdir? Biyografisi

1971 tarihinde İzmir’de hayata gözlerini açan Ayçe Abana, 1.67 metre boyunda 57 kilo ve kahverengi gözlere sahip bir oyuncudur.Çocukluğu ve gençlik dönemleri memleketi olan İzmir’de geçmiş olan deneyimli oyuncu, İzmir Karşıyaka Gazi Lisesi mezunudur.Lisenin ardından ise Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümü’nde eğitim görmüştür.

Okul bittikten sonra Yüksek Lisans yapmış olan isim aynı üniversitenin Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nde yüksek lisans yapmış ve akabinde ise çeşitli konferanslara katılarak çok sayıda ülkeye gitmiştir.Deneme oyunları içerisinde yer alarak oyunculuk mesleğine adım atan Ayçe Abana, ilk olarak ise 2000 tarihinde “Hayat Bağları” isimli dizide yer almış ve Suna karakterine hayat vermiştir.

Oyunculuk yapmaya başlaması ile birlikte İzmir’den İstanbul’a yerleşmiş olan güzel isim, reklamlarda, dizilerde ve filmlerde kısa süre içerisinde yer almaya başlamış ve kendini ispatlamıştır.kimdirkim.com 2007 tarihinde “Elveda Rumeli” ve 2008 tarihinde “Canım Ailem” dizileri oyuncunun 2 sezon boyunca rol aldığı diziler arasına girmiştir.

2018 yılında “Aslan Parçam” isimli filmde yer alan oyuncu, 2019 tarihinde ise “Arka Sokaklar” dizisinde rol almıştır.

Ayçe Abana Oynadığı Diziler ve Filmler

2019 – Arka Sokaklar
2018 – Aslan Parçam (Film)
2015 – Günebakan
2014 – Benimle Var mısın? (Film)
2013 – Eski Hikaye
2010 – Halil İbrahim Sofrası
2008 – Canım Ailem (2 sezon)
2007 – Elveda Rumeli (2 sezon)
2006 – Selena
2003 – Hayat Bilgisi
2002 – Unutma Beni
2000 – Hayat Bağları

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın