Şarkıcı Aydilge kimdir, Aydilge'nin hayatı, biyografisi, Aydilge kaç yaşında, Aydilge nereli, Şarkıcı Aydilge evli mi?

Şarkıcı Aydilge Kimdir? Aydilge Kaç Yaşında, Nereli, Evli mi?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Şarkıcı Aydilge kimdir, Aydilge’nin hayatı, biyografisi, Aydilge kaç yaşında, Aydilge nereli, Şarkıcı Aydilge evli mi? İşte Aydilge hakkında detaylar.

Aydilge Kimdir?

Aydilge Sarp 25 Haziran 1979 tarihinde Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı-şarkı yazarı, yazar ve radyo programcısı Aydilge, şair bir annenin ve doktor bir babanın kızı olarak iyi bir eğitim almıştır.

Aydilge Hayatı

Sekiz yaşındayken TRT Ankara Radyosu Çocuk Korosu sınavlarını kazanan Aydilge, 15 yaşına kadar, Türkiye’nin ilk Türk Sanat Müziği çocuk korosunda radyo sanatçısı olarak görev aldı. 2006 yılında burslu okuduğu Başkent Üniversitesi’ni hem bölüm, hem de tüm üniversite çapında birinci olarak bitirdi. Ardından İstanbul Üniversitesi’nde Radyo-TV-Sinema alanında yüksek lisansını tamamladı. “İletişim Uzmanı” unvanını aldı.

visum china
visum china

1997 yılında yayınlanan “Kalemimin Ucundaki Düşler” adlı öykü kitabı ilk kitabıdır. 2002 yılında bulimik bir kızın öyküsünü anlatan “Bulimia Sokağı” adlı romanı yayınlandı. 2004 yılında çıkan romanı ise “Altın Aşk Vuruşu” oldu.

Aydilge Müzik Kariyeri

Aydilge ilk albümünü 28 Mart 2006 tarihinde Küçük Şarkı Evreni adlı albümünü çıkardı. İkinci albümü “Sobe”‘yi Dokuz Sekiz Müzik’ten 27 Ekim 2009’da yayımladı. İlk albümüyle Yüxexes Dergisi’nce “Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcısı” seçildi. Roll ve Milliyet Sanat Dergisi, Küçük Şarkı Evrenini 2006’nın en iyi albümleri arasında gösterdi.

Aydilge’nin ilk albümünde yer alan “Çal” parçası, Petrol Records’un “The Greatest Songs Ever: Turkey” adlı derlemesinde yer aldı. Albüm 25 ayrı ülkede yayınlandı. Haziran 2010’da, yeni teklisi ve klibi yayımlandı. Takıntı, dijital satışlarda çok yüksek bir satış grafiği yakaladı.

29 Ekim 2010’da vizyona giren, çizgi film olan İtalyan Winx Club’ın 3 boyutlu yeni filmi “Winx Club 3D Sihirli Macera”‘nin şarkılarından oluşan albümdeki parçaların Türkçe sözleri Aydilge tarafından yazıldı. 11 parçadan oluşan albümde college rock tarzında 3 parçası da bulunmaktadır.

Aydilge’nin üçüncü albümü “Kilit”, 19 Şubat 2011’de DSM etiketiyle yayımlandı. Aynı yıl Dokuz Sekiz Müzik’ten “Akıllı Bir Deli” teklisini yayınladı. Aydilge’nin dördüncü albümü “Yalnızlıkla Yaptım”, 14 Mart 2013’te DSM etiketiyle yayımlandı. Albümden ilk klip Yalnızlıkla Yaptım adlı parçaya çekildi.

2014 yılının yaz aylarında yeni single’ı ”Aşka Gel” i yayınladı. 2015 yılının Mayıs-Haziran ayları arasında yeni single’ı “Yangın Var” ı yayınladı. 2016 yılının başında yeni single’ı “Gel Sarıl Bana” yayınladı. 2016 yılı sonlarına doğru “Aşk Olmak” adlı single yayınladı. Ayrıca Kiralık Aşk dizisi 60. bölümünde yeni single’ı sevenleriyle buluştu.

2017 yılı Şubat ayında Evden Canlı Canlı Vol. 1 albümünü yayınladı. 2018 yılında “Gece Uyku Tutmazsa” dijital single albümünü yayınladı. 2018 yılında “Kendi Yoluma Gidiyorum” adlı 11 parçadan oluşan albümünü yayınladı. 2020 yılı Nisan-Mayıs aylarında en sevilen şarkıları ile beraber Evden Canlı Canlı Vol. 2 albümünü yayınladı. 2020 yılı son çeyreğinde “Bir Kedim Var” dijital single albümünü yayınladı.

2021 yılı başlarında Birol Namoğlu ile düet single albümü “Parmak İzlerin” i yayınladı. 2021 yılı yaz aylarında “Bal Gibi” adlı dijital single albümünü yayınladı. 2022 yılı Nisan ayında “Kendimi Kırdım Ben” single albümünü yayınladı. 2022 yılı Temmuz ayında ”Umudum Var” single albümünü yayınladı.

Aydilge Evli mi?

Müzisyen Utku Barış Andaç ile evlidir. Kiralık Aşk şarkısının keman kayıtları sırasında tanıştığı Utku Barış Andaç ile 2018 haziran ayında evlenmişti.

Aydilge Boyu Kaç?

Aydilge 1.56 metre boyundadır.

Aydilge Kaç Kilo?

Aydilge yaklaşık olarak 50 kilo ağırlığındadır.

Aydilge Burcu Nedir?

Aydilge yengeç burcudur.

Aydilge hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.