Ayhan Aşan Kimdir Nerelidir? Hayatı Biyografisi

Ayhan Aşan Kimdir?

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki bölümünde, Arabesk şarkılar söylenecek. Programa bu hafta Ayhan Aşan, Tuğçe Tayfur, Ümit Yaşar, Cevher ve Sefa Doğanay konuk oluyor. Türk müziğinin iki başarılı yorumcusu Sibel Can ve Hakan Altun ile ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi aynı sahnede bir araya getiren müzik programı Şarkılar Bizi Söyler’in konukları her hafta izleyiciler tarafından merakla takip edilmektedir.

Şarkılar Bizi Söyler’de Arabesk şarkıların söyleneceği gecede konuk olan Ayhan Aşan’ın hayatı, biyografisi merak konusu oldu. Ayhan Aşan kimdir, nerelidir, Ayhan Aşan kaç yaşında, Ayhan Aşan evli mi, çocuğu var mı? İşte Ayhan Aşan hakkında detaylar.

Ayhan Aşan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Sevilen sanatçı Ayhan Aşan, 1968 senesinde hayata gözlerini Balıkesir’de açmıştır. 8 yaşından beri müzikle ilgilenen sanatçı, bu yeteneğini daha fazla geliştirmek amacıyla çeşitli eğitimler aldı. Birçok defa Türkiye kapsamlı yapılan müzik yarışmalarına katılan isim bu yarışmalarda çok sayıda birincilik elde etti.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

İlk olarak Günaydın Gazetesi tarafından düzenlenmiş olan müzik yarışmasına katılmış olan isim bu yarışmada birinci olmuştur. Ardından 1987 yılında yapılan Altın Lale Ses yarışmasına katılmış sanatçı bu yarışma ile beraber adını duyurmayı başarmıştır.

Katıldığı yarışmalarda almış olduğu başarılarla beraber müzik piyasasına girmeye başlayan sanatçı 1991 tarihinde ilk albümünü çıkarttı. Senin İçin Buradayım isimli ilk albümünün ardından 1993 tarihinde Bekarım Aman adında ikinci albümünü çıkarmış ve bu albümle beraber çıkış yakalamıştır. Dönemin fazla satılan albümlerinden biri olan bu albümde çok sayıda güzel şarkı yer almıştır.

1994 tarihinde Gidemezsin adındaki albümü çıkartan sanatçı bu albümde de çizgisini hiç bozmamış ve çok güzel şarkıları albümünde barındırmıştır. Uzun bir aranın ardından en son olarak Leyla isimli albüm çıkartan sanatçı bu albümde 4 tane parçaya yer vermiştir.

Ayhan Aşan kimdir, nerelidir, Ayhan Aşan kaç yaşında, Ayhan Aşan evli mi, çocuğu var mı?

Ayhan Aşan Evli mi?

1992 senesinde Selma Hanım ile evlenmiş olan sanatçı evliliklerini ise bitirmişlerdir. Ünlü sanatçının 2 tane çocuğu vardır. Çocuklarının ismi Yaşar ve Büşra’dır.

Ayhan Aşan Albümleri Nelerdir?

  • 1991 – Senin İçin Buradayım
  • 1993 – Bekarım Aman
  • 1994 – Gidemezsin
  • 1995 – Ararım Seni
  • 1996 – Sende mi
  • 2005 – Hatıralar
  • 2006 – Aşkımla Vururum
  • 2016 – Leyla

Ayhan Aşan Instagram Hesabı

instagram.com/ayhanasann

Ayhan Aşan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir