Ayhan Aşan Kimdir Nerelidir? Hayatı Biyografisi

Ayhan Aşan Kimdir?

Hem çıkardığı albümlerle hem de mükemmel sesiyle geçmişten bugüne bir çok kişinin sevdiği sanatçılardan biri olan Ayhan Aşan kimdir? cevabı ve daha fazlasını hazırlamış olduğumuz biyografimiz öğrenebilirsiniz.

Ayhan Aşan Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Hayatı

Sevilen sanatçı Ayhan Aşan, 1968 senesinde hayata gözlerini Balıkesir’de açmıştır.8 yaşından beri müzikle ilgilenen sanatçı, bu yeteneğini daha fazla geliştirmek amacıyla çeşitli eğitimler aldı.Bir çok defa Türkiye kapsamlı yapılan müzik yarışmalarına katılan isim bu yarışmalarda çok sayıda birincilik elde etti.

İlk olarak Günaydın Gazetesi tarafından düzenlenmiş olan müzik yarışmasına katılmış olan isim bu yarışmada birinci olmuştur.Ardından 1987 yılında yapılan Altın Lale Ses yarışmasına katılmış sanatçı bu yarışma ile beraber adını duyurmayı başarmıştır.

Katıldığı yarışmalarda almış olduğu başarılarla beraber müzik piyasasına girmeye başlayan sanatçı 1991 tarihinde ilk albümünü çıkarttı.Senin İçin Buradayım isimli ilk albümünün ardından 1993 tarihinde Bekarım Aman adında ikinci albümünü çıkarmış ve bu albümle beraber çıkış yakalamıştır.Dönemin fazla satılan albümlerinden biri olan bu albümde çok sayıda güzel şarkı yer almıştır.

1994 tarihinde Gidemezsin adındaki albümü çıkartan sanatcı bu albümde de çizgisini hiç bozmamış ve çok güzel şarkıları albümünde barındırmıştır.

1992 senesinde Selma Hanım ile evlenmiş olan sanatcı evliliklerini ise bitirmişlerdir.Ünlü sanatçının 2 tane çocuğu vardır.Cocuklarının ismi Yaşar ve Büşradır.

Uzun bir aranın ardından en son olarak Leyla isimli albüm çıkartan sanatçı bu albümde 4 tane parçaya yer vermiştir.

Ayhan Aşan Albümleri Nelerdir?

1991 – Senin İçin Buradayım
1993 – Bekarım Aman
1994 – Gidemezsin
1995 – Ararım Seni
1996 – Sende mi
2005 – Hatıralar
2006 – Aşkımla Vururum
2016 – Leyla

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir