Ayhan Sicimoğlu Kimdir?

Ayhan Sicimoğlu Kimdir?

Türkiye’nin renkli kişilerinden biri olan ve medyanın çok sayıda kategorisinde görev almış ünlü isim Ayhan Sicimoğlu kimdir? şimdi gelin beraber bu sorunun yanıtını inceleyelim.

Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Kaç Yaşında Aslen Nereli?

25 Ağustos 1950 doğum tarihine sahip olan Ayhan Sicimoğlu, hayata Niğde’de merhaba demiştir.Babasının işinden dolayı burada doğan ünlü ismin, 1 ablası ve bir tane de kız kardeşi bulunmaktadır.Çocukluk yılları İstanbul’da geçen isim, aslen ise Kayserili’dir.

Talas Amerikan Okulu ile beraber Tarsus Amerikan Koleji’ni bitiren ünlü isim, lise tarihlerinden itibaren okulun orkestrasında görev almış ardından ise Hacettepe Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitirmiştir.Okul bittikten sonra İngiltere’ye giden isim, burada da yine bazı eğitimler almış ve daha çok fotoğraf ve film ile ilgilenmiştir.

İngiltere sonrası İtalya’ya giden Ayhan Sicimoğlu, İtalya’nın önemli gruplarından biri olan Tony Esposito ile tanışma şansı elde etmiş ve ardından onlarla birlikte çeşitli müzik organizasyonları içerisinde yer almıştır.1976-1981 tarihlerinde İtalya Roma’da yaşamış olan isim, 1981 tarihinde ise Türkiye’ye gelmiş ve askerlik vazifesini yapmıştır.

Askerlik sonrası Amerika’ya yerleşmiş olan isim, burada toplam 6 sene boyunca kalmış ve aynı zamanda tekstil işinle uğraşmıştır.2006 tarihinde temelli olarak İstanbul’a dönen Ayhan Sicimoğlu, İstanbul’a dönmesinin ardından hem radyo programları, hem televizyon programları sunmaya başlamıştır.Özellikle gerçekleştirmiş olduğu “Gezi” programları ünlü ismin kariyerini olumlu anlamda etkileyen bir durum olmuştur.

2006 tarihinde “Friends & Family” isimli ilk albümünü çıkartmış olan ünlü isim, 2011 tarihinde ise “En Estambul” isimli ikinci albümünü çıkartmıştır.

Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca dillerine hakim olan ünlü isim, genellikle gezmeyi, yelken yapmayı ve müzik dinlemeyi sevmektedir.kimdirkim.com Fast Food gıdalardan hiç hoşlanmayan isim, sigara da içmiyor.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın