Banu Güven Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında Boyu Ne?

Banu Güven Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kilosu

Ünlü Gazeteci ve Sunucu olan bir çok programda sunuculuk yaparak adını duyurmayı başarmış gazetelerde köşe yazarlığıda yapan tanınan isimlerden Banu Güven kimdir kaç yaşında boyu kilosu nedir?

Banu Güven Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Banu Güven, 15 Mayıs 1969 senesinde doğan ünlü bir simadır.Doğmuş olduğu yer İstanbul’dur.Lise’de okumaya başladığından beri okulun gazetesinde bulunmuştur.Lise’den mezun olduğu tarih 1987’dir.Liseyi bitirir bitirmez hemen gazetecilik ile ilgilenmeye başladı.1991 tarihinde İstanbul Üniversitesi’nin Uluslararası ilişkiler bölümünü bitirdi.

Okuldan mezun olmasının ardından Almanca ile Türkçe yayını yapan dergide işe başladı.Çalışmış olduğu dönemde İsviçreli olan bir gazeteci ile beraber çalıştılar.Okul hayatınıda es geçmedi ve Yüksek Lisans yapmak için Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İLişkiler bölümünü tercih etti.Yaklaşık olarak 3 ay süresince Staj yaptı.Milliyet Gazetesinde çalıştı ve görev aldığı bölümde kadrolu oldu.

1997 senesinden sonra Ntv televizyonunda çalışmaya başlamış ve ilk senelerde muhabir olarak görev almıştır.Banu Güven muhabirliğin ardından Geçen Hafta Bu Hafta adındaki programı sunmaya başlamıştır.24 Saat programı ise bir diğer sunmuş olduğu programdır.2009 tarihinde Ntv ekranlarında haberleri sunmaya başlamış ve akşam haberlerinde izleyicilerin karşısına çıkmıştır.Toplam 14 sene kadar Ntv televizyonunda çalışmıştır.2 Haziran 2011 senesinde Ntv kanalını bırakmıştır.

2007 tarihinden itibaren Radikal Gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.2011 senesinde dünya evine girmiş ve Mimar olan Aykut Dokur ile evlenmiştir.

2014 tarihinde İmc Tv ekranlarında Artı haber adındaki programı sunmuştur.Çeşitli internet sitelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.