Barış Falay Kimdir Biyografisi Hayatı

Barış Falay Kimdir?

Ekranların tanınan yüzleri arasında bulunan tecrübesinle bir çok genç oyuncu tarafından oyunculuğu takdir edilip beğenilen ünlü isim Barış Falay kimdir? bu sorumuzun tam kapsamlı cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Barış Falay Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç? Biyografisi

Ünlü oyuncu Barış Falay 09.04.1972 senesinle beraber hayata merhaba demiş Balıkesirli bir oyuncudur.Ailesinin memur olmasından dolayı bir çok farklı ilimizde bulunmuş ve bir çok ilimizi gezmiştir.Hem Batı’da hem Doğu’da çok sayıda yerde bulunmuş olan isim ailesinin 2 çocuğundan biridir.Bir tane ablası bulunan oyuncu ilkokuldan liseye kadar olan dönemi Başkentimiz olan Ankara ilimizde tamamlamıştır.Boyu 1.74 cm’dir.

Liseden itibaren çalışma hayatına başlamış olan ünlü oyuncu Tiyatro’da görev aldığı sırada bir takım nedenlerle Tiyatro gösterisine gelmeyen oyuncu yerine sahnede yer almış ve o günden bu yana oyunculuk yapmaya başlamıştır.

Üniversiteyi Ankara Üniversitesi’nde okumuş olan oyuncu burada Tiyatro Bölümününden mezun olmuştur.Üniversiteye başladığı ilk yıldan itibaren çalışan isim Barmenlik ve Garsonluk yapmıştır.Tiyatro ile tanışmasından sonra bazı tiyatrolarda görev almış isim Tiyatro sınavlarına katılmış ve kazanmıştır.Bazı oyunlarda yer alan oyuncu Kamyon, Misafir, Azizname, Bahar Noktası gibi bir çok tiyatro oyununda oynamıştır.

visum china
visum china

1995 senesinde Çiçek Taksi adındaki dizide rol alan oyuncu bu sayede ekran ile tanışmıştır.2002 senesinde Kuzenlerim isimli dizi ile çıkış yakalamış olan oyuncu bu dizide üç sezon rol almıştır.

En son olarak Paramparça isimli dizide oynamış olan Barış Falay bu dizide gösterdiği oyunculuk ile herkesi kendine hayran bırakmıştır.Şu sıralarda herhangi bir projede olup olmayacağını bilmediğimiz oyuncu çeşitli dizi ile filmlerde rol almıştır.

Barış Falay Oynadığı Diziler ve Filmler

1995 – Çiçek Taksi
2000 – Dadi
2002 – Kuzenlerim
2004 – Karim ve Annem
2006 – Bebegim
2008 – Kirpi (Film)
2008 – Seytanın Pabucu (Film)
2009 – Ezel
2011 – Al Yazmalim
2011 – Ya Sonra (Film)
2013 – 20 Dakıka
2013 – Medcezir
2014 – Paramparca

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir