Barış Telli kimdir, nereli, Barış Telli hayatı, biyografisi, Barış Telli kaç yaşında, Barış Telli boyu, kilosu kaç?

Barış Telli Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu Kaç?

Survivor 2023’ün Yeni Yarışmacısı Ampute Milli Futbolcusu Barış Telli oldu. Barış Telli hakkında merak edilenleri araştırdık. Peki Barış Telli kimdir, nereli, Barış Telli hayatı, biyografisi, Barış Telli kaç yaşında, Barış Telli boyu, kilosu kaç? İşte Barış Telli hakkında detaylar.

Barış Telli Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Barış Telli 24 Eylül 1989 tarihinde Kırıkkale’de dünyaya gelmiştir. Barış Telli 4 yaşında geçirmiş olduğu trafik kazası sebebi ile sağ bacağını kaybetmiştir. Kaza sonrasında spor yaşantısına devam eden Barış Telli, atletizm, tenis ve futbol dahil bir çok spor alanında başarı ile mücadele etmiştir. Türkiye’de birçok farklı spor dalında Türkiye rekorları kıran Telli, Türkiye’nin de ilk bedensel engelli beden eğitimi öğretmeni olmuştur.

İsmet Aydınlı İlköğretim Okulu’nda eğitim hayatına başlayan Telli, burada jimnastik ile tanışmıştır. 2005 senesinde lise eğitimine devam ederken Karagücü Ampute Futbol Takımı hocası ile tanışmıştır. 2005 senesinde ampute futbol kariyerine başlayan futbolcu, 2009 senesinde 49 golle Ampute Futbol Süper Ligi’nde gol kralı olmuştur.

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndaki eğitim hayatı sırasında Paralimpik oyunlarına hazırlanmaya başlamıştır. 2012 senesinde ise özel koşu protezine kavuşmuştur. 2013 Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 100 metre koşu, yüksek atlama ve uzun atlamada üç altın madalya kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. 2014 senesinde de yüksek atlamada Avrupa’da 2. olmuş gümüş madalyanın sahibi olmuştur. 2017 senesinde Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı ile şampiyonluk yaşamış, 2018 yılında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahibi adayı Türkiye’nin Spor Tanıtım Elçisi, 2019 yılında UEFA tarafından Equal Game Tanıtım Elçisi, 2020 yılında ise Össur Marka Elçisi olarak seçilmiştir.

Barış Telli Boyu Kaç?

Barış Telli 1.77 boyundadır.

Barış Telli Kaç Kilo?

Barış Telli 66 kilodur.

Barış Telli Burcu Nedir?

Barış Telli Terazi burcudur.

Barış Telli hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir