Başak Şengül Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Başak Şengül Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

CNN Türk televizyonunda gündüz kuşağındaki haberleri sunmakta olan küçüklüğünden beri istemiş olduğu bu mesleği severek yapan Televizyonların başarılı sunucularından Başak Şengül kimdir kaç yaşında nereli? sunucu ile ilgili hazırlamış olduğumuz özgeçmişi.

Başak Şengül Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Başak Şengül, 1979 tarihinde Kütahya’da hayata gözlerini açmış bir isimdir.İlkokul’un ikinci sınıfına kadar olan kısmı Kütahya’da tamamlamış sonrasında ise ailesiyle birlikte İstanbul’a gitmiştir.Başka kardeşi bulunmayan sunucu ailesinin tek çocuğudur.İstanbul’da tekrar okuluna devam etmiş ve sırasıyla ortaokul ve liseyi bitirmiştir.Üniversiteyi’de İstanbul Üniversitesi’nde okumuştur.

Lise vakitlerindeyken haberciliğe karşı bir ilgisi olduğunu görmüş ve Üniversite’de buna göre bir eğitim almaya karar vermiştir.Kimdirkim.com Cnn Türk televizyonu onun için her açıdan önemlidir çünkü ilk kez Staj yaparak girmiş olduğu bu yer ardındanda muhabir olarak görev yaptığı yer haline gelmiştir.Toplam 6 sene süresince CNN Türk’te Muhabirlik serüveninin sonrasında program sunmaya başlamıştır.Toplam 3 sene boyunca bu programı sunmuştur.

2009 tarihinden itibaren CNN Türk’ten ayrılmış ve Haber Türk’e geçmiştir.Burada cok az bir süre bulunmuş ardından tekrar CNN Türk ekranlarına dönüş yapmıştır.

Çok tempolu bir biçimde çalışan sunucu vakit bulduğu zaman ise spor yapıyor.En çok sevdiği spor ise yüzme.Sinemaya gitmeyide ihmal etmeyen sunucu vakit oldukça sinemaya gidiyor.Lise zamanlarındayken Voleybolda oynamış olan sunucu spor yapmayı çok seviyor.

Halen Gündüz saatleri içerisinde Türkiye’de önemli gündem olan bilgileri CNN Türk ekranlarında izleyicilerle paylaşmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Başak Şengül Kimdir Kaç Yaşında Nereli? için Yorumlar (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. 15 Temmuz un baş karakterlerinden güzel sunucumuzun başarılarının devamını dilerim.Sn Sengül’ün yeni açılımlarını bekliyoruz.

  2. Başak Hanımın AKIL ÇEMBERİ isimli tartışma programını zevkle izliyoruz ama bazı konuşmacılar yüzünden tadımız kaçıyor. Konuşmacılar tarafsız ve Demokrat olursa programın tadına doyum olmaz

  3. Çok başarılı Akılı bilgili keşke tüm proğram yapıcılar Başak hanım kadar tarafsız ve dürüst olsalardı Tebrikler

  4. Çok hanımefendi,çok başarılı,kibar,bilgili,
    donanımlı.
    Darbeye teşebbüs gecesinde Cnn de canlı yayında soğukkanlı ve cesur bir şekilde yayını sonuna kadar çok başarılı bir şekilde götürdü.Anlamadığım konu şu;neden bu başarısı ödüllendirilmedi,enaz Hande kadar o da bu başarısı nedeni ile ödüllendirilmeliydi..bu nedenle ona yapılan bu haksızlığın giderilmesini herkesten talep ediyorum.Saygıyla…Başak Şengül’sevgilerimle…

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın