Bayram Şenpınar Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Bayram Şenpınar Kimdir?

Çok fazla deneyimli sanatçıya eserlerini veren ve bir yandan da çok sayıda albüm çıkartarak müzik dünyasının önemli bir noktasında kendine yer edinen usta şarkıcılardan Bayram Şenpınar ile ilgili ayrıntılara gelin birlikte göz atalım.

Bayram Şenpınar Kimdir? Nereli Yaşı Kaç?

25 Şubat 1953 yılında Bursa’da doğan Bayram Şenpınar, devamlı müziğin içinde olan bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Çocuk yaşlardayken ud çalmaya başlamış olan isim kısa sürede Ud bilgisine nota bilgilerinide eklemiş ve çocuk yaşlarda büyük bir başarı elde etmiştir.

Udun ardından kısa sürede çok sayıda müzik aletinide çalmaya başlamış olan isim ardından ise kendinin keşfedilmesiyle birlikte Albümler çıkartmaya başlamıştır. Bu zamana kadar 300’den fazla beste ve 16’dan fazla albüm çıkartmış olan sanatçı, Türkiye’de hepimizin bildiği birçok eserin sahibi konumundadır. Kendisi gibi sanatçı olan Murat Şenpınar’ın babası olan usta sanatçı, oğlunuda tıpkı kendisi gibi yetiştirmiştir.

1979 tarihinde “Çeşme” isimli ilk albümünü çıkartmış olan Bayram Şenpınar, bu albümün arkasından 1986 tarihinde “Dünya Denilen Şehir” ve “Kader” isimli iki tane aynı yılda albüm çıkartmıştır.

Albüm çalışmalarını sürdüren isim yeni albümlerle karşımızda olmaya devam edeceğe benziyor. kimdirkim.com Siz de muhakkak usta ismin albümlerine bir göz atın gerçekten çok değerli şarkıların olduğunu göreceksiniz.

Bayram Şenpınar Albümleri Nelerdir?

1979 – Çeşme
1986 – Dünya Denilen Şehir
1986 – Kader
1986 – O Yabancı
1987 – Tanrının Tokadı
1998 – Benim Şarkılarım
2002 – Yaradanı Seversen
2007 – Kalleş Dünya
2008 – Yine mi Sen
2010 – Yorgun Savaşçı
2016 – Gülüm Cano
2017 – İzmirli Kız
2018 – Tövbeler

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir