Berfu Güven Kimdir?

Berfu Güven Kimdir?

Ntv’nin beğenilen programları arasında gösterilen Arka Koltuk adındaki programın güzel sunucusu ünlü isim Berfu Güven kimdir? sizlere bu konumuzda güzel sunucunun hayatı ile ilgili hazırladığımız özgeçmişini sunacağız.

Berfu Güven Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Berfu Güven 39 yaşında ve Konyalı olan bir sunucudur.Lise eğitimini doğduğu yer olan Konya’da tamamlamış ardından ise Boğaziçi Üniversitesini kazanarak burada okumaya başlamıştır.1979’lu olan sunucu Tercümanlık bölümü mezunudur.

Okulu tamamlamasından sonra 2001 tarihinden itibaren CNBC-e Televizyonunda çalışmaya başlamış ve Muhabirlik yapmıştır.Bu kanalın en önemli özelliklerinden biri Türkiye’de ilk açılmış Ekonomi ile ilgili kanal olmasıdır.

CNBC-e televizyonu içerisinde bir çok programda tercümanlık yaparak bir çok yabancı dil bilmeyen insana bilgiler verdi.Muhabirlik yaşantısına başlamasından üç ay geçmesinin ardından 11 Eylül Saldırısı meydana geldi.

Berfu Güven Televizyon muhabirliğini bir süre sonra iyice genişletti ve bir çok farklı alanda muhabirlik yapmaya başladı.Başta Kültür ile sanat olmak üzere spor ve ekonomi alanında muhabirliklerini sürdürdü.2004 senesinden itibaren program sunmaya başladı ve Piyasa Ekranı adındaki programının suncuularından biri oldu.Aynı sene içersinde CNBC televizyonunda haftada bir yayınlanmış olan İngilizce bir program olan Business Turkey sunuculuğunu yaptı.

Evli olan sunucunun bir tane erkek çocuğu vardır.2009 tarihinde önce CNBC-e ekranlarında Son Baskıda yer almış ardından ise 2010 ile beraber Geri Sayım isimli programı sunmuştur.En son olarak ise Ntv televizyonunda Arka Koltuk programını sunan kişidir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın