Bergen Kimdir Nereli Biyografisi

Bergen Kimdir Nereli Biyografisi

Hayat hikayesi belkide sanatçılar arasında en hüzünlü olanlardan biri olan, Arabesk’in unutulmayan kadın sanatçısı Bergen kimdir nereli biyografisi hayatı.

Bergen Kimdir Nerelidir Biyografisi Hayatı

Bergen Mersin’in sıcak yaz bir gününde dünyaya gelmiştir.Tam doğum tarihi 15 Temmuz 1959’dur.Mersinli olan Unutulmayan sanatçı 7 yaşına geldiğinde annesi ile babasının ayrılması sonucunda annesi ile beraber Ankara’ya taşınmışlardır.İlkokulu Yenimahalle Yunus Emre İlkokulunda bitirmiş ardındanda Ankara Devlet Konservatuarı’na girmiştir.Burada okuduğu sıralarda para durumu sebebi ile ayrılmak zorunda kaldı.

Bergen 1976 tarihinde Ptt’de çalışmaya başladı.Ptt’de çalıştığı sıralarda yaşamış olduğu bir olay sebebi ile Ptt’de çalışmış olduğu işi bıraktı.1977 tarihinde Dayısının oğlu ile Mersin’de nikahlandı.4 yıl boyunca evli kalıp 1981 tarihinde ayrıldı.Bu evlilikten olan erkek çocuğunu kocası ayrıldıktan sonra alıp beraber Hollanda’ya götürmüştür.

Bergen 1979 senesinde yakın dostları ile beraber bir grup eğlenme amacınla beraber Feyman ismindeki Gece Kulübüne gittiler.Bu Gece Kulübünde arkadaşlarının isteği ile beraber Sahneye çıkmış ve oranın sahibi olan İlhan Feyman onu beğenmiş ve orada çalışması için teklifte bulunmuştur.Teklifi bir süre değerlendirip ardından kabül eden Bergen Türk Sanat Müziği başta olmak üzere birçok müziği sahnede söylemiştir.1 sene kadar burada çalıştıktan sonra buradan ayrılır ve Adana’da Gazinodan teklif alır.

Ankara’daki iş hayatında umduğunu bulamayan Sanatçı Bergen Adana’ya iş bulmak için gider.Yaklaşık 1 sene sonra ise tanışmış olduğu Halis Serbes ile 1982 tarihinde evlenir.

Bergen 1982 tarihinde ilk olarak Şikayetim var adındaki albümü çıkartmıştır.Koca şiddetinin artması neticesinde çok defa eşinden kaçmış ama her seferinde yakalanmıştır.1982 tarihinde İzmir’de Sahne aldığı sıralarda Yüzüne Kezzap atılmıştır.Bu atılan kezzap neticesinde 2 gözününde görme duygularını kaybetmiştir.Vücudundada büyük bir yanıklar oluşmuştur.İlerleyen zamanlarda Sol gözünde görme duygusu oluştur.Sadece sol gözünle görmesi sebebi ile saçlarını sağ gözünün üstüne atarak hayatına devam etti.

Halis Serbes 2 ay kadar firar ettikten sonra yakalandı ve İzmir’in Buca ilçesinde bulunan Buca Cezaevine yerleştirildi.Yoğun bir tedavinin ardından Bergen Besteci olan Cengiz Özşeker’in ikna etmesi neticesinde İzmir Pırlanta Pavyon’da sahneye çıkmaya başladı.1985 tarihine kadar bu pavyonda çalıştıktan sonra İnsan Severse adındaki albümü çıkardı.1986 tarihindeki Acıların Kadını albümü onun dünyasında en önemli albüm olarak kabül edildi.

Acıların Kadını Albümü önemli satış rakamına ulaştı ve en çok albümü satan sanatçı ödülünü aldı.Bir yandan Konser diğer yandan Sahne çalışmalarını hız kesmeden devam etti.1987 tarihinde Acıların Kadını adında filmde başrol oynadı.

Bergen 1987 tarihinde Adana’da konsere gitmiş ve o sırada yapılan bıçaklı saldırıdan kıl payı kurtulmuştur.O dönemden sonra sahneye bir süre ara vermiştir.1989 tarihinde eşinden tamamen ayrıldı.

2 senelik aranın ardından 1989 tarihinde Sahneye tekrar dönme kararı aldı ve Yıllar Affetmez adındaki albümü çıkardı.Albümü’nün tanıtımını yaptığı sıralarda Adana’nın Pozantı ilçesinde 14 Ağustos 1989 boşanmış olduğu eşi tarafından Kurşunlandı ve hayatını kaybetti.Bergen Vefatının ardından Cenazesi Mersin’de olan Aile mezarlığına gömülür.

Bergen Albümleri

1982 – Şikayetim Var
1983 – Kardeşiz Kader
1985 – İnsan Severse
1986 – Acıların Kadını
1987 – Onu da Yak Tanrım
1988 – Sevgimin Bedeli
1988 – İstemiyorum
1989 – Yıllar Affetmez

Ünlü Sanatçı Bergen kimdir nereli hayatı biyografisi ile ilgili paylaşım sunduğumuz yazıyı bitiriyoruz ve Ünlü Sanatçıyı tekrar rahmet ile anıyoruz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın