Bergüzar Korel Kimdir Yaşı Kaç Biyografisi Boyu

Bergüzar Korel Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

2006 senesindeki Binbir Gece adındaki dizide başrol oynayıp Şehrazat karakterini canlandırıp tüm Türkiye’nin sevdiği bir oyuncu olmayı başarmış Bergüzar Korel kimdir kaç yaşında ve nerelidir?

Bergüzar Korel Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Bergüzar Korel 27 Ağustos 1982 doğum yılına sahip İstanbullu bir oyuncudur.Babasının ismi Tanju, annesinin ismi ise Hülya’dır.İlkokulu Nilüfer Hatun İlköğretim okulunda tamamladı.İlkokul bittikten sonra koleje yazılmış orayıda bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın Tiyatro bölümünü okumuştur.Boyu 1.80’dir.

Üniversiteye başlamadan önce Voleybol oynamış ve kısa bir süre içersinde profesyonel olmuştur.Öğrenimi sırasında oyunlarda ve kısa filmlerde roller almış o zamanlardan itibaren oyunculuk ile ilgisini göstermiştir.

1998 senesinde ilk kez dizide rol alan Bergüzar Korel Kırık Hayatlar dizisi ile ekranlarda gözükmüş oldu.Bu diziden sonra 2005 senesinde Kurtlar Vadisi Irak filminde oynamıştır.Bu dizide Leyla karakterine hayat vermiştir.Aslında bu teklifi başta kabül etmemiş ama daha sonradan ikna olarak kabül etmiştir.Dizide rol gereği Arapça konuşmuştur.

visum china
visum china

Kurtlar Vadisi Irak’ta göstermiş olduğu başarıdan sonra aynı sene içersinde çekilmiş olan Zeytin Dalı dizisinde oynadı ve İklim karakteri ile ekrana geldi.Bu sırada reklamlardada oynamaya başlamıştır.En fazla çıkış yaptığı ve bir dönemin en çok aranan simalarından olmasını sağladığı dizi Binbir Gece dizisidir.Bu dizide mükemmel başarısından sonra 2006 Altın Kelebek ödülünü almaya layık görüldü.

Sosyal Sorumluluk Projelerini hiçbir zaman aksatmayan oyuncu Okuyorum Oynuyorum adındaki sosyal projede Sokak Tiyatroları yaptı ve aynı zamanda oyuncuların koçluğu görevinde bulundu.

Birçok spor dalında eğitim alan Ünlü oyuncu Voleybol ve Buz pateni ile ilgili eğitimden geçmiştir.Müziklede ilgilenmiş ve dans ile piyano dersi görmüştür.

Binbir Gece bittikten sonra bir süre Star Tv ekranlarında Çocuktan Al Haberi adındaki yarışma programında sunuculuk yapmıştır.Pantene, Penti, Konzum, Ülker Golf oynadığı reklamlardır.

2006 tarihinde almış olduğu Altın Kelebek dışında birçok ödülde alan oyuncu bu zamana kadar 10 civarı ödül almıştır.

Bergüzar Korel Oynadığı Diziler ve Filmler

2009 – Aşk Geliyorum Demez(Film)
2006 – Kurtlar Vadisi Irak(Film)
1999 – Şen Olasın Ürgüp(Film)
2012 – Karadayı
2011 – Muhteşem Yüzyıl
2010 – Bitmeyen Şarkı
2006 – 2009 Binbir Gece (Şehrazat)
2005 – Zeytin Dalı(İklim)
2001 – Cemalim(Suna)
1998 – Kırık Hayatlar

Bergüzar Korel kimdir, yaşı, boyu, biyografisi tüm bilgilerini eksiksiz paylaştığımız yazımızda sona geldik.Ünlü oyuncunun sevenlerinden biriyseniz sizde yorum yapabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir