Berk Cankat Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Berk Cankat Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

1999 tarihinde oynamış olduğu Tiyatro oyununla beraber kariyerine ilk adımlarını atmayı başarmış sonrasında tiyatro oyunlarının yanına dizileride eklemeye başlamış oyuncu Berk Cankat Kimdir kaç yaşında nerelidir? hemen bu soruların tüm yanıtlarıyla beraber hazırlamış olduğumuz biyografimize geçelim.

Berk Cankat Kimdir Kaç Yaşında Hayatı

Berk Cankat tam olarak şuanda 32 yaşında olan erkek oyunculardan biridir.Hayata merhaba demiş olduğu il Ankara olan oyuncunun doğum tarihide 9.5.1984’dür.Babasının mesleği dolayısıyla farklı illerde bazı süreler yaşamış olan oyuncu bu nedenle ilkokula Hatay’da başlamıştır.Sonrasında ise Hem ortaokul hemde lise eğitimini doğmuş olduğu yer olan Ankara’da almıştır.Ortaokul yıllarından itibaren tiyatroyu sevmeye başladı ve bu nedenle tiyatroya girdi.

Berk Cankat Üniversiteyi Ankara Bilkent Üniversitesi’nin Grafik Bölümünde bitirdi ve ardından bu mesleği daha aktif biçimde sürdürmek için arkadaşınla beraber İstanbul’a gitmiştir.İstanbul’a gittikten sonra Grafikle ilgili bir işte çalışmaya başlamış olan oyuncu aynı zamanda tiyatro kursuna yazılmıştır.Akademi 35 Buçuk oyuncunun eğitimini almış olduğu çok önemli bir yerdir.

Tiyatro oyunlarından ilk oynadığı oyun Ay Işığında Samata ismindeki oyundur.Bu rolünden sonra bazı rollerde yer almaya devam etmiş ve Martı ve Merhaba efendim gibi tiyatro oyunlarında yer almıştır.

2013 tarihinde oynadığı ilk dizi Medcezir dizisi olmuştur.Dizi gereği sadece bir bölüm kadar dizide oynamış olan oyuncu ardından ise yine güzel projelerden biri olan Sana Bir Sır Vereceğim’de rol almaya başlamıştır.Bu dizide hem o dönemler içerisinde hemde halen isminden bahsedilen bir dizi olmuştur.

2014 tarihinle beraber Güzel Köylü kadrosuna girmiş olan oyuncu sonrasında ise Muhteşem Yüzyıl’da yer almıştır.

Boğa burcuna sahip olan oyuncunun tutmuş olduğu takım ise sarı lacivert renklere sahip olan Fenerbahçedir.

berk-cankat-biyografi

Berk Cankat Oynadığı Diziler

2013 – Medcezir
2013 – Sana Bir Sır Vereceğim
2014 – Güzel Köylü
2015 – Muhtesem YuzyılBu konuyla ilgili yorumunuzu yazın