Berk Cankat Kimdir Kaç Yaşında? Biyografisi

Berk Cankat Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

1999 tarihinde oynamış olduğu Tiyatro oyununla beraber kariyerine ilk adımlarını atmayı başarmış sonrasında tiyatro oyunlarının yanına dizileride eklemeye başlamış oyuncu Berk Cankat Kimdir kaç yaşında nerelidir? hemen bu soruların tüm yanıtlarıyla beraber hazırlamış olduğumuz biyografimize geçelim.

Berk Cankat Kimdir Kaç Yaşında Hayatı

Berk Cankat, 09.05.1984’lü olan erkek oyunculardan biridir.Hayata merhaba demiş olduğu il Ankara olan oyuncuncu, babasının mesleği dolayısıyla bir süre kadar farklı illerde yaşamıştır.İlkokula Hatay’da başlamış, sonrasında ise Hem ortaokul hem de lise eğitimini doğmuş olduğu yer olan Ankara’da almıştır.Ortaokul yıllarından itibaren tiyatroyu sevmeye başlamış ve bu nedenle tiyatroya yazılmıştır.

Berk Cankat Üniversiteyi Ankara Bilkent Üniversitesi’nin Grafik Bölümünde bitirdi ve ardından bu mesleği daha aktif biçimde sürdürmek için arkadaşınla beraber İstanbul’a gitmiştir.İstanbul’a gittikten sonra Grafikle ilgili bir işte çalışmaya başlamış olan oyuncu aynı zamanda tiyatro kursuna yazılmıştır.Akademi 35 Buçuk oyuncunun eğitimini almış olduğu çok önemli bir yerdir.

Tiyatro oyunlarından ilk oynadığı oyun Ay Işığında Samata ismindeki oyundur.Bu rolünden sonra bazı rollerde yer almaya devam etmiş ve Martı ve Merhaba efendim gibi tiyatro oyunlarında yer almıştır.

2013 tarihinde oynadığı ilk dizi Medcezir dizisi olmuştur.Dizi gereği sadece bir bölüm kadar dizide oynamış olan oyuncu ardından ise yine güzel projelerden biri olan Sana Bir Sır Vereceğim’de rol almaya başlamıştır.Bu dizide hem o dönemler içerisinde hemde halen isminden bahsedilen bir dizi olmuştur.

2014 tarihinle beraber Güzel Köylü kadrosuna girmiş olan oyuncu sonrasında ise Muhteşem Yüzyıl’da yer almıştır.

Boğa burcuna sahip olan oyuncunun tutmuş olduğu takım ise sarı lacivert renklere sahip olan Fenerbahçedir.

berk-cankat-biyografi

Berk Cankat Oynadığı Diziler Nedir?

2013 – Medcezir
2013 – Sana Bir Sır Vereceğim
2014 – Güzel Köylü
2015 – Muhtesem Yuzyıl (Sadece ilk sezon)
2017 – Yıldızlar Şahidim
2018 – Bir Delı Ruzgar
2018 – Gülizar

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir