Billie Eilish kaç yaşında

Billie Eilish Kimdir?

Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Billie Eilish, kendine özgü müzikal ve moda duyarlılıkları ve “Ocean Eyes”, “Bad Guy” ve “Thereso I Am” gibi şarkılarıyla bir pop süperstarı oldu.

Billie Eilish kimdir?

Los Angeles’ta doğup büyüyen Billie Eilish, “Ocean Eyes” şarkısı viral bir hit haline geldiğinde zar zor bir gençti. Çıkış yapan EP’nin parçalarını oluşturmak için kardeşi Finneas ile birlikte çalıştı Bana Gülme ve şut albümü Hepimiz Uyuya Kaldığımızda Nereye Gidiyoruz?, sanatçıyı 20 yaşından önce küresel bir sansasyon ve çok kez Grammy kazananı olarak kurmak.

Erken Yaşam ve Aile

Eilish, 18 Aralık 2001’de Los Angeles, California’da doğdu. Ailesi, Maggie Baird ve Patrick O’Connell, genç kızlarının profesyonel ekibine katılmadan önce uzun zamandır aktörlerdi. Eilish’in tam adı Billie Eilish Korsan Baird O’Connell’dir. İlk adı anne tarafından büyükbabası William’ın onuruna verilmiştir; ikincisi, ailesinin bir belgeselde gördüğü yapışık ikizlerden esinlenmiştir; üçüncüsü ise ağabeyi Finneas’ın ısrarıyla geldi.

Highland Park’ta, kendisi ve erkek kardeşinin evde eğitim gördüğü iki yatak odalı bir evde büyüyen Eilish, dans, jimnastik, binicilik ve özellikle müziğe olan ilgilerini sürdürmeye teşvik edildi. 6 yaşında ukulelede Beatles’ın “I Will” şarkısını çalmayı öğrendi; Los Angeles Çocuk Korosu’na 8 yaşında katıldı; ve 11 yaşında ciddi bir şekilde şarkı yazmaya başladı, yetenekleri annesinin şarkı yazarlığı dersinde gelişti. Eilish, ilk “gerçek” şarkısı “Fingers Crossed”ın bir bölümünü izledikten sonra o sıralarda kaleme aldığını söyledi.

visum china
visum china

Kardeş Finneas

Dört buçuk yaşındaki büyük kardeş olan Finneas, kız kardeşinin vazgeçilmez işbirlikçisi, ortak yazar ve yapımcısı oldu; çift, Eilish’in küresel bir fenomen olarak ortaya çıkmasından sonra bile Highland Park’taki evlerinde bir yatak odasında birlikte beste ve kayıt yapmaya devam etti.

Billie Eilish kimdir hayatı

Ödüller

Eilish, ilk büyük ödüllerini 2019’da MTV Video Ödülleri ve Amerikan Müzik Ödülleri’ni kazandığını iddia ederek kazanmaya başladı. Ocak 2020 Grammy Ödülleri’nde, Yılın Albümü, Yılın Rekoru, Yılın Şarkısı ve En İyi Yeni Sanatçı kategorilerinin “dört büyük” kategorilerini süpüren ilk kadın ve genel olarak ikinci sanatçı olduğu zaman geldi. Eilish, 2021 Grammy ödüllerinde “Everything I Wanted” ile Yılın Rekoru da dahil olmak üzere iki ödül kazandı.

Giyim ve Stil

Eilish, vücudundaki rahatsızlıktan doğan ve cilalı pop yıldızının antitezi olarak çekiciliğini artıran büyük beden giysiler giymesiyle tanındı. Online mağazası Blohsh’un 2018’in başlarında lansmanı ile imza giyimine yönelik talebi karşıladı ve o yılın ilerleyen saatlerinde Next Models ile imzalayarak moda dünyasında kendi nişini kurdu.

Turlar ve Belgesel

Sanatçı ilk manşet turuna geri döndü Bana Gülme 2017 sonbaharında ve 2020 Nereye Gidiyoruz? Tur kısa kesildi ve sonunda Covid-19 salgını tarafından iptal edildi. Eilish, 2019 yılında Coachella ve Glastonbury de dahil olmak üzere sektörün en büyük festivallerinden bazılarındaki performanslarıyla da dikkat çekti.

Kasırga programı ve fırtınanın gözündeki hayatı, Şubat 2021 belgeselinin odak noktası oldu Billie Eilish: Dünya Biraz Bulanık Ayrıca çocukluk görüntüleri, aile üyeleriyle röportajlar ve şarkıcının ilk albümünü bir araya getirmesi de yer alıyor.

Kişisel ve Sosyal Sorunlar

Ömür boyu vejetaryen olan Eilish, 2014 yılında vegan beslenmeye geçiş yaptı.

Eilish, akıl sağlığıyla mücadelesi konusunda açıktı ve Gayle King’e 2020’nin başlarında pop müzikteki bir sonraki büyük olayla şenlenirken bile intiharı düşündüğünü söyledi. Şarkıcı ayrıca Kasım 2018’de kendisine çocukken Tourette Sendromu teşhisi konduğunu açıkladı.

Çevre sorunlarıyla ilgili endişelerini açıkça dile getiren Eilish, iklim değişikliğinin tehlikelerini vurgulayan bir video için 2019’da aktör Woody Harrelson’a katıldı. Ayrıca hayran kitlesini aktif seçmen olmaya çağırdı, özellikle 2018’de lise öğrencilerini kaydetme girişiminde Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti ile eşleşti.

visum china
visum china

Bir Yorum

  1. bunu billie eilish gönderilmesini istiyorum söylemek istediklerimi bana ulaştığında söylemek istiyorum nolur gönderin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir