Birol Güven kimdir, nereli, Birol Güven kaç yaşında, Birol Güven hayatı, biyografisi, Birol Güven ne iş yapıyor, Birol Güven evli mi, eşi kim?

Birol Güven Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

360 TV’de Birol Güven ile Gelecek Geliyor programı ile ekranlara gelen yapımcı Birol Güven kimdir, nereli, Birol Güven kaç yaşında, Birol Güven hayatı, biyografisi, Birol Güven ne iş yapıyor, Birol Güven evli mi, eşi kim? İşte Birol Güven hakkında detaylar.

Birol Güven Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Birol Güven 1 Mayıs 1964 tarihinde Kocaeli’nin Darıca ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türk film yapımcısı, senaryo yazarı ve yönetmen. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dilbilim Bölümünden mezun olmuştur. 1996 yılında medya sektöründe hizmet veren MinT Motion Pictures adlı yapım şirketini kurmuştur.

Ayrılsak da Beraberiz, Çocuklar Duymasın, En Son Babalar Duyar, Arka Sıradakiler ve Seksenler gibi sevilen dizilerin projelerine imza attı. Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım, Dersimiz Atatürk, Mandıra Filozofu, Mandıra Filozofu İstanbul filmleriyle sinema sektörüne de adım attı.

Ortak yapımcısı olduğu Güzel Günler Göreceğiz filmi 2011 yılında Antalya Film Festivali’nde en iyi film ödülünü aldı. 2018 yılından itibaren 360 kanalında Birol Güven ile Gelecek Geliyor adlı programı sunmaktadır.

Birol Güven Evli mi, Eşi Kimdir?

Şarkıcı Burcu Güven ile evlidir. Cem ve Öykü adında çocukları vardır. Burcu Güven Çocuklar Duymasın, Anadolu Kaplanı, Seksenler ve Zengin Kız Fakir Oğlan olmak üzere birçok dizinin jeneriğini seslendirmiştir.

Birol Güven hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir