Bora Cengiz kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Bora Cengiz Kimdir?

Son senelerde sıkça ekranlarda görebildiğimiz, dizilerin beğenilen ve aranılan oyuncularından olan yakışıklı bir erkek oyuncu olan Bora Cengiz kimdir? yaklaşık olarak 9-10 senedir oyunculuk yapmakta olan ünlü oyuncunun hayatı.

Bora Cengiz Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Çok yetenekli bir isim olan Bora Cengiz 09.12.1990 senesinde hayata gözlerini İstanbul ilimizde açmış bir isimdir.Ünlü isim çocukluk yaşlarınla beraber kendini her alanda geliştirmiştir.Okula başladığı ilkokuldan itibaren her zaman derslerinde başarılı olmuş olan oyuncu, yapmak istediği mesleğe göre eğitim almayı tercih ederek bu yönde eğitimler almıştır.

Liseyi çok iyi bir ortalama ile bitirmiş ardından ise Üniversite tercihini Kadir Has Üniversitesi’nden yana kullanarak burada oyunculuk bölümünü bitirmiştir.Okul bittikten sonra öncelikle tiyatro konusunda eğitimler almıştır.Boyu 1.83’dür.

2008 senesinde bir dizi ile oyunculuğa başlamış olan isim Peri Masalı dizisinde rol almıştır.Dizi fazla reyting almamasından ötürü bir süre sonra bitmiştir.Bu diziden sonra ise Kavak Yelleri dizisinde rol almış olan oyuncu bu dizidede 2 sezon rol almıştır.Dizide Cihan karakterini canlandırmış olan oyuncu için bu dizi önemli bir dizi olmuştur çünkü bu dizi ile iyi bir ivme kazanmıştır.

2009’da ilk kez sinema içerisinde rol alan oyuncu Kıskanmak adındaki filmde rol almıştır.

Bora Cengiz Oynadığı Diziler ve Filmler

2008 – Peri Masali
2009 – Kavak Yelleri
2009 – Kiskanmak (Film)
2010 – Maskelı Balo
2013 – Bebek İsi
2013 – Sana Bir Sir Vereceğim
2013 – Uzun Yol (Film)
2014 – Yedi Guzel Adam
2015 – Çilek Kokusu
2016 – Bodrum Masali
2017 – Sen Kiminle Dans Ediyorsun? (Film)
2018 – Fenomen (Film)
2018 – Servet
2018 – Tilki Yuvasi (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir