Boran Kuzum Kimdir, Yaşı, Boyu, Biyografisi

Boran Kuzum Kimdir?

Vatanım Sensin dizisinde gerçekleştirmiş olduğu harika performans ile her yaştan insanın bu kim diye sorduğu ve o dizinin bitmesinden sonra oyunculuk macerasını yeni projeler içerisinde yer alarak sürdüren oyuncu Boran Kuzum kimdir kaç yaşında boyu kaçtır? işte bütün soruların cevapları.

Boran Kuzum Kimdir? Hayatı

Boran Kuzum, 01.10.1992 günü dünyaya gelmiş olan Ankaralı bir erkek oyuncudur.İlk olarak Ankara Gazi Üniversitesi’nin Ekonomi bölümünde okumaya başlamış isim ardından bu bölümün kendine uygun olmadığını düşünürek okulu bırakmıştır.Akabinde tekrar ertesi sene sınava girerek İstanbul Üniversitesi’nin Oyunculuk bölümüne girmiş ve burayı bitirerek diplomasını almıştır.Oyuncu 1.88 metre boyunda ve 77 kilodadır.

Babası Devlet Tiyatrosu’ndan emekli olan oyuncunun annesi ise Güzel Sanatlar Bölümünü bitirmiş bir isimdir.Sanat ile iç içe olan bir ailede büyümüş olan oyuncu, ailesininde katkılarıyla bugünlere gelmiştir.Yaşamını İstanbul’da sürdüren oyuncunun, ailesi ise Ankara’da yaşamaktadır.

Bu zamana kadar bir çok tiyatro, reklam ve çeşitli kısa süreli filmlerde oynamış olan Boran Kuzum, 2015 tarihinde ilk profesyonel sınavını vererek “Analar ve Anneler” dizisinde rol almıştır.Bu diziden önce bir çok deneme çekimine katılmış isim hiç birinde seçilmemiştir.

visum china
visum china

Oynamış olduğu Tiyatro oyunları; Martı ile Oyunun Oyunu adındaki oyunlardır.Oynadığı reklam filmi ise Coca Cola reklamıdır.2 tane de kısa filmde oynayan ismin oynadığı kısa filmler; Aşka Dokunmak ve Bir Adam Yaratmak’tır.

2016-2018 tarihlerinde ekranda fırtına gibi esmiş olan Vatanım Sensin adındaki dizide Leon ismi ile dizide bulunmuştur.Çok önemli oyuncularında bulunduğu dizide kendine verilmiş rolü en iyi biçimde yerine getirmiştir.

2017 yılında Cingöz Recai filminde yer almış olan isim, 2018’de ise Şahin Tepesi dizisinde rol almıştır.

Boran Kuzum Rol Aldığı Dizi ve Filmler

2012 – Aska Dokunmak (Kısa Film)
2014 – Bır Adam Yaratmak (Kısa Film)
2015 – Analar ve Anneler
2016 – Vatanim Sensin
2017 – Cingoz Recai (Film)
2018 – Sahin Tepesi

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir