Buket Aydın Kimdir Nereli Boyu

Buket Aydın Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Ntv ekranlarında yer alan Gece Bülteni sunuculuğu ile tanımış olduğumuz ardından ise Kanal D televizyonuna geçerek burada Ana Haber bülteni sunuculuğuna getirilmiş Türkiye’de önemli sunuculardan biri olan Buket Aydın kimdir kaç yaşında boyu kaç? bütün bilgilerinle biyografisi.

Buket Aydın Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Buket Aydın, 1985 senesinde hayata gözlerini açan bir sunucudur.Hayata gözlerini açmış olduğu il Bursadır.Üniversiteyi İ.K.Ü Türk Dili Edebiyatı bölümünü bitirerek tamamlamıştır.Bu bölümden sonra Yüksek Lisans yapmaya karar vererek aynı bölüm üzerinde Yüksek lisans yapmıştır.Bu Bölümü tercih etmesindeki en önemli etken küçüklük yaşlarından itibaren edebiyata karşı ilgili olmasıdır.Boyu 1.65’dir.

Yüksek Lisansın ardından ise Spikerlik ile beraber Sunuculuk eğitimi almaya başladı ve bu nedenle Kursa yazıldı.Bu kursu çok iyi bir başarı puanıyla bitirdi.Yaklaşık 1 yıl süresince bir radyo kanalında Spikerlik yapmaya başlamış ardından ise KanalTürk televizyonuna geçmiştir.

KanalTürk televizyonunda ilk senelerde Spor Bültenini sunmaya başlamış ardından ise Hafta Sonunda haber sunmuştur.KanalTürk’ün sonrasında ise Trt Türk televizyonuna geçmiş ve burada program sunmaya başlamıştır.Trt Türk’ten sonra ise Ntv televizyonuna geçmiştir.2011 tarihinden itibaren halen Ntv ekranlarında bulunmaktadır.

Buket Aydın Evli mi? Evlidir ve 3 sene önce evlenmiştir.Eşinin ismi Erce Baykal beydir.

buket-aydin-biyografi

Bu zamana kadar başarılı sunuculuk kariyerinle bir çok defa ödül almıştır.Almış olduğu ödüllerden bazıları şöyledir : Düzce Üniversitesi tarafından En İyi Haber Spikeri, İnternet Medyası tarafından Senenin en iyi Bayan Spikeri ödülüdür.

Her sabah uyandığı zaman ilk işi Gazete okumak olan sunucu, sosyal medyaya da sürekli bakıyor ve uygun bulduğu paylaşımları Twitter’da rt yapıyor.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir Yorum

  1. Buket Aydın kanal d ye resmen güneş gibi doğdu diyebilirim hep kanal d de olsun başka kanallara gitmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.