Buket Aydın Kimdir Nereli Boyu

Buket Aydın Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Ntv ekranlarında yer alan Gece Bülteni sunuculuğu ile tanımış olduğumuz ardından ise Kanal D televizyonuna geçerek burada Ana Haber bülteni sunuculuğuna getirilmiş Türkiye’de önemli sunuculardan biri olan Buket Aydın kimdir kaç yaşında boyu kaç? bütün bilgilerinle biyografisi.

Buket Aydın Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Buket Aydın, 1985 senesinde hayata gözlerini açan bir sunucudur.Hayata gözlerini açmış olduğu il Bursadır.Üniversiteyi İ.K.Ü Türk Dili Edebiyatı bölümünü bitirerek tamamlamıştır.Bu bölümden sonra Yüksek Lisans yapmaya karar vererek aynı bölüm üzerinde Yüksek lisans yapmıştır.Bu Bölümü tercih etmesindeki en önemli etken küçüklük yaşlarından itibaren edebiyata karşı ilgili olmasıdır.Boyu 1.65’dir.

Yüksek Lisansın ardından ise Spikerlik ile beraber Sunuculuk eğitimi almaya başladı ve bu nedenle Kursa yazıldı.Bu kursu çok iyi bir başarı puanıyla bitirdi.Yaklaşık 1 yıl süresince bir radyo kanalında Spikerlik yapmaya başlamış ardından ise KanalTürk televizyonuna geçmiştir.

KanalTürk televizyonunda ilk senelerde Spor Bültenini sunmaya başlamış ardından ise Hafta Sonunda haber sunmuştur.KanalTürk’ün sonrasında ise Trt Türk televizyonuna geçmiş ve burada program sunmaya başlamıştır.Trt Türk’ten sonra ise Ntv televizyonuna geçmiştir.2011 tarihinden itibaren halen Ntv ekranlarında bulunmaktadır.

visum china
visum china

Buket Aydın Evli mi? Evlidir ve 3 sene önce evlenmiştir.Eşinin ismi Erce Baykal beydir.

buket-aydin-biyografi

Bu zamana kadar başarılı sunuculuk kariyerinle bir çok defa ödül almıştır.Almış olduğu ödüllerden bazıları şöyledir : Düzce Üniversitesi tarafından En İyi Haber Spikeri, İnternet Medyası tarafından Senenin en iyi Bayan Spikeri ödülüdür.

Her sabah uyandığı zaman ilk işi Gazete okumak olan sunucu, sosyal medyaya da sürekli bakıyor ve uygun bulduğu paylaşımları Twitter’da rt yapıyor.

visum china
visum china

Bir Yorum

  1. Buket Aydın kanal d ye resmen güneş gibi doğdu diyebilirim hep kanal d de olsun başka kanallara gitmesin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir