Bülent Tezcan Kimdir Nerelidir Hayatı

Bülent Tezcan Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisinin sözcüleri arasında bulunan ve bundan dolayı çok defa kamera karşısına geçerek gelişmeleri değerlendiren deneyimli siyasetçi Bülent Tezcan kimdir? bu sorunun en kapsamlı yanıtı yazımızda.

Bülent Tezcan Kimdir Nereli Biyografisi

Chp’nin önemli siyasetçisi Bülent Tezcan, 18.05.1965 senesinde Samsun’da hayata gelmiş bir isimdir.İlkokula Samsun’da başlamış olan isim ilkokuldan sonra, ortaokul ve liseyide memleketinde okumuş ardından ise Üniversite sebebiyle Ankara’da yaşamaya başlamıştır.

Ankara’da Hukuk Fakültesini bitiren deneyimli siyasetçi okula başladığı yıllardan itibaren Politikaya ilgi duydu ve bu konuda ilerledi.Fakülte bittikten sonra bir süre kadar Avukatlık yapmaya başlamış olan isim ardından ise 1990 tarihinde siyasetle tanıştı.Shp’nin yönetim kurulu üyesinden biri olarak görev alan isim 1995 senesinde Shp’nin CHP ile birleşmesiyle beraber Chp’de görevini sürdürmeye devam etti.

Bülent Tezcan, 1996 tarihinden 2003 tarihine kadar Aydın’da bulunan Adnan Menderes Üniversitesinde çalışmış ve Öğretim görevlisi görevinde bulunmuştur.Bu yıllar arasında çıkarmış olduğu kitap yayınlanmış ve bir çok kitap mağazasında satılmıştır.Sosyal Güvenlik hukuku, Temel Hukuk hakkında bir çok ders vermiştir.

visum china
visum china

1999 tarihinde Kuşadası’nın ilçe başkanı olmuş olan siyasetçi yaklaşık olarak 3 sene bu görevde kaldı.2002’de genel seçimler nedeniyle Aydın Milletvekili adayı olmuş ama seçilememiştir.Ardından 2007 senesinde tekrar yapılan genel seçimlerde aday olmuş fakat yine seçilememiştir.2011’de yapılan genel seçimlere iddialı hazırlanmış ve bu sefer Chp’nin Aydın Milletveili olmayı başararak mecliste girmeyi başarmıştır.

2015’de yapılan Genel Seçimlerde tekrar aday gösterilmiş olan isim yine Chp’nin Aydın vekil adayı olmuş ve tekrar seçilmiştir.

2018’de yapılan erken seçimde yine aday olan isim Aydın’dan vekil seçilmiş ve 2018’de tekrar meclisteki yerini alma başarısı sağlamıştır.

Evli olan Bülent Tezcan, 2 çocuk sahibidir.

2018 ile beraber parti sözcülüğü görevine getirilen isim halen bu görevi sürdürmektedir.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir