Burak Özçivit Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Burak Özçivit Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Türkiye’de en yakışıklı erkekleri sayın deseler herhalde herkes bu isimden bahseder.Hem manken hem oyuncu genç kızların gözdesi olan bir isim olan Burak Özçivit Kimdir kaç yaşında nereli?

Burak Özçivit Kimdir Biyografisi

Burak Özçivit 24 Aralık 1984 İstanbul doğumlu bir ünlümüzdür.Aslen nereli diye merak eden kişiler olabilir hemen cevap verelim Aslen Antepli.Liseyi Kazım İşmen Lisesini okuyarak bitirmiş ardından ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümününde okuluna devam etmektedir.2003 senesinde Best Model OF Turkey adındaki yarışmaya girmiş Gelecek Vadeden yarışmacı olarak seçilme şansı yakalamıştır.Boyu 1.84’dür.

2003 tarihinde yarışmanın ardından Erez Ajans’ta çalışmaya başlayan Yakışıklı Oyuncu ardından ise mankenliği bırakmıştır.2005 tarihinde şansını tekrar denemek amacı ile yine Best Model Of Turkey yarışmasına girmiş ve bu sefer yarışmayı kazanan kişi olmuştur.Bu yarışmanın sonrasında Best Model Of The World yarışmasına katılmış ve Dünya’da en iyi ikinci manken seçilmiştir.

Yarışmalar bittikten sonra hem Türkiye’de ünlü firmalarla hemde yurtdışındaki ünlü firmalarla çalışıp defilelerde bulunmuştur.

Oyunculuğa adım atması ise 2006 tarihindeki ilk dizisi ile gerçekleşmiştir.Eksi 18 adındaki dizide genç bir komiser olan Murat karakterini canlandırmıştır.2007 tarihinde Musallat adındaki filmde oynamıştır.2008 tarihinde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan Zoraki Koca dizisinde oynadı.Ardından ise İhanet dizisinde oynadı.

2008 senesinde Baba Ocağı adındaki dizide Güven karakteri ile ekrana çıkmıştır.Küçük Sırlar Çetin karakteri ile dizi hayatına devam etmiştir.2011 tarihinde Muhteşem Yüzyıl Malkoçoğlu karakterini canlandırdı.

Burak Özçivit Oynadığı Dizi ve Filmler

2017 – Kardeşim Benim 2
2015 – Kara Sevda
2013 – Çalıkuşu
2011 – 2012 – Muhteşem Yüzyıl (Malkoçoğlu)
2010-2011 – Küçük Sırlar (Çetin Ateşoğlu)
2010 – İhanet (Emir)
2008-2009 – Baba Ocağı (Güven)
2008 – Zoraki Koca (Ömer Özpolat)
2007 – Musallat (Suat)
2006 – Eksi 18 (Murat)

Burak Özçivit çok iyi İngilizce bilmektedir.Hobileri spor ve araba sürmektir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın