Burcu Kara Kimdir Kaç Yaşında Boyu

Burcu Kara Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Çok yönlü olan oyuncular genelde televizyon ekranlarında daha çok sevilirler.İşte bu kişilerden biri olan bir dönem sunuculuk bile yapmış dizi, sinema başarısı yüksek oyuncu Burcu Kara kimdir kaç yaşında boyu kaç? bu konumuzda bir çok sorunun yanıtı yer almaktadır.

Burcu Kara Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Burcu Kara, 01.03.1980 senesi itibari ile hayata gözlerini açmış bir oyuncudur.Bursalı olan oyuncunun başka kardeşi bulunmamaktadır.Her zaman saygı uyandıran mesleklerden biri olan Öğretmenlik mesleğini yapmış babası ve annesi vardır.İlkokul okumaya diğer çocukların aksine Dört buçuk yaşına girdiği zaman başlamıştır.İlkokulu bitirdiğinde daha yaşı Dokuz’du.Boyu 1,75’dir.

Üniversite tercihini Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin İktisat Bölümünü seçerek tamamlamış olan oyuncunun Üniversiteyi bitirmiş olduğu sene 2000’dir.Burcu Kara Eskişehir ilimizde okul hayatını sürdürdüğü sıralarda Eskişehir’de yayın yapmakta olan bir takım televizyonlarda sunuculuk yapmıştır.Eskişehir’in ardından Bursa’ya tekrar dönmüş ve kendisinin sevmiş olduğu ve ilgilendiği meslek olan Yatırım Uzmanlığı için bir takım dersler almıştır.Bu derslerin en önemlisi Diksiyon dersi olmuştur.

Yerel televizyonlardan sonra Kanal D ekranlarına geçerek burada muhabirlik yapmıştır.Bursa’da yaşayan ailesinden iş dolayısıyla ayrılmış ve İstanbul’a giderek orada yaşamaya başlamıştır.İstanbul’da olduğunda Şahika Tekand’a yazılarak oyunculuk ile ilgili bazı dersler görmüştür.

2005 senesinde ve 2007 senesinde iki program birden sunmuş olan oyuncu bazı dizilerle beraber filmlerde roller almaya başladı.2007 senesinde Tiyatro oyununda oynayan oyuncu bu oyunda başrolde yer almıştır.

burcu-kara-biyografi

Burcu Kara Oynadığı Diziler Filmler

2004 – Haziran Gecesi
2005 – O Şimdi Mahkum
2006 – Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu
2007 – Elveda Derken
2008 – İpsiz Recep
2010 – Kirli Beyaz
2010 – Maskeli Balo
2010 – Romantik Komedi
2011 – Yıllar Sonra
2013 – Tatar Ramazan
2013 – Tozlu Yollar
2015 – Milat
2018 – Keske Hic Büyümeseydik (Serpil)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir