Çağla Büyükakçay Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi Boyu

Çağla Büyükakçay Kimdir?

Türkiye’ye çok başarılı sonuçlar getirmiş bazı Tenis Turnuvalarına ilk katılan Türk ünvanını elinde bulunduran Milli gururlarımızdan Çağla Büyükakçay kimdir kaç yaşında boyu kaç? biyografisi.

Çağla Büyükakçay Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Çağla Büyükakçay Adanalı olan ve 1989 senesinde hayata merhaba diyen Milli bir tenisçidir.İlkokul ikinci sınıfa geçmesinden sonra tenis ile ilgilenmiş ve aileside ona çok destek vermiştir.Tenise başladıktan 4 sene sonra Türkiye Klasmanında yapılan turnuvalarda birinci oldu ve şampiyonluklar elde etti.Başarılı sonuçlarla beraber Enka Spor onu bünyesine aldı.15 yaşındayken Türkiye Fed Kupasına seçilmiş en küçük yaşlı Tenisçi ünvanını aldı.Boyu 1.72 cm civarıdır.

2009 senesi onun için çok güzel bir sene oldu ve ilk kez büyüklerin katılmış olduğu Türkiye Şampiyonasında mücadele ederek kupayı kaldıran isim oldu.2010 tarihinde Avrupa’da katılmış olduğu turnuvayı birincilikle bitirmesinden sonra ilk defa Gran Slam’da oynadı.

Çağla Büyükakçay 2012’de İstanbul merkezli olan Cumhuriyet Kızları Turnuvasına katıldı ve finale kadar yükselmesine rağmen final maçını 2-0 sonuçla kaybetti.

visum china
visum china

2014 senesinde Malezya’ya giderek ülkemizi temsil etti ve ilk kez bu turnuvada Çeyrek finale kadar yükselmiş bir Türk oldu.Çeyrek finalde ise Çek rakibine karşı başarılı olamadı ve turnuvayı kaybetti.

2015’de Wta sıralaması açıklanmış ve bu sıralamada 108. sırayı almıştır.Bu onun tenis hayatındaki en önemli sıradır.

2015 senesinde Fed Kupası için Ödülü almak istemiş bu sebeple aday olmuştur.Yapılan oylamanın neticesinde ödüle hak kazanmıştır.En son ise 21 Temmuz günü İstanbul’da düzenlenen turnuvaya girmiş ve Slovakyalı rakibine yenilerek bu turnuvayada veda etmiştir.

Wta’nın en son sıralamasında 146. sıradadır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir