Çağla Şikel Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Çağla Şikel Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Magazin programları başta olmak üzere günlük programlarda en çok görmeye alışkın olduğumuz Ünlülerden olan Çağla Şikel kimdir kaç yaşında nerelidir? işte bütün cevaplar.

Çağla Şikel Kimdir? Biyografisi

Çağla Şikel, 2 Ocak 1979 tarihinde Onlarca şehire bedel olan İstanbul ilimizde hayata merhaba demiştir.Anne tarafından Adanalıdır baba tarafından ise Karslı Azerbaycan Türküdür.İstanbul’da ilkokula 1985 tarihinde başlamıştır.Dördüncü sınıfa gittiği vakitlerde Devlet Konservatuarı’na yazıldı ve bale eğitimi almaya başladı.1993 tarihinde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı ortaokul bölümünü bitirdi.Boyu 1.82’dir.

1993-1996 senelerinde Aynı Üniversitenin Konservatuarı’nın lisesini bitirmiş ve ardındanda burada Yüksek Lisansını tamamlamıştır.Mezun olduğu tarihi ise 1999’dur.

Konservatuar’dan mezun olmadığı vakitte Atatürk Kültür Merkezi’nde sözleşmeli olarak çalışmış ve burada bir takım oyunlarda roller almıştır.Rol almış olduğu oyunlardan bir kısmı ise şunlardır : Fındıkkıran balesi, Külkedisi, Yedisi birden, Sihirbaz’dır.

1996 senesinde Odesa adındaki filmde oynamış ve oyunculuk kapısını bu film ile aralamıştır.Çağla Şikel, 1997 senesinde Türkiye’de düzenlenmiş olan Miss Turkey yarışmasında 1. olarak Türkiye Güzeli seçilmiştir.Bunun ardından Miss World 1997 güzellik yarışmasına girmiş ve Dünya’nın 4. güzeli olmuştur.

Televizyonlarda oyunculuk ve sunuculuk yapan isim Tv dışında ise Mankenlik ve Fotomodellik yapmıştır.

Miss World’den sonra Avrupa’nın önemli şehirlerinde defilelere çıktı.Sadece Avrupa’nın önemli şehirleri değil Türkiye’dede defilelere çıkmaya başladıktan sonra dizi oyunculuğu için düğmeye bastı.2004 senesinde başlamış olan Cennet Mahallesi adındaki dizide toplam 3 sene kadar oyunculuk yapmıştır.Aynı senelerde Dansa Var mısın? programını sunmuştur.

2008 tarihinde İllede Roman Olsun isimli yarışma programının sunucularından biri olmuştur.

Çağla Şikel 2012 tarihinde Bugün Ne Giysem programının jürisinde bulundu ve 9 Ağustos 2008 tarihinde Emre Altuğ ile evlendi ve bu evlilikten 2 çocuğu vardır.

Bir süredir Her şey Dahil adındaki programı sunan Ünlü isim ardından ise Çağla ile Yeni Bir Gün programını sunmaya başlamıştır.

Çağla Şikel Oynadığı Diziler ve Filmler

1996 – Odessia (Odesa)
2008 – Görgüsüzler (Sultan)
2004-2007 – Cennet Mahallesi (Sultan)
2007 – Avrupa Yakası (Melek)
2000 – Zehirli Çiçek

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın